Hayvan bakımını pratik hale getiren sosyal girişimler

Hayvan bakımını pratik hale getiren sosyal girişimler

Hayatımıza ayrı bir renk katan küçük dostlarımızla ilgilenirken dikkat etmemiz gereken bazı durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu zorluklara karşı bize en büyük desteği sosyal girişimler sunuyor. Evcil hayvanların ve sahiplerinin hayatına pratik çözümler sunan girişimleri tanıyalım.

Türkiye’de evcil hayvanlara değer veren ve onların daha mutlu olması için emek harcayan girişimleri listeledik.

HavHav

Evcil hayvanların keyifli vakit geçirmesini mümkün hâle getiren HavHav, aylık abonelik hizmetiyle her ay en az bir ödül maması, bir oyuncak ve bir sürpriz ürün gönderiyor.  Kutulardan elde edilen gelirin belirli bir kısmıyla da sokak hayvanlarına destek veriliyor. 

Hepipet

Evcil hayvanların sağlığı, beslenmesi gibi daha pek çok konuda uzman veterinerler, hayvan sahiplerinin sorularını yanıtlıyor. Hepipet Prime isimli hizmetiyle de evcil hayvanınıza özel veteriner hekim atayarak daha kısa sürede sorularınıza cevap bulmanızı sağlıyor.  

OrtakMama

Sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sağlık durumlarıyla ilgilenen bir sosyal girişim olan OrtakMama, sokak hayvanlarının hayat şartlarını daha kaliteli hale gelmesi üzerine çalışıyor.

PetSurfer

Evcil hayvan sahipleriyle evcil hayvan bakıcılarını buluşturan PetSurfer, hayvan sahiplerinin yokluğunda gözlerinin arkada kalmaması için hayvan dostlarımıza bakım hizmeti sunuyor. 

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar