Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağı koşuldu

0

Tüm geliri omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak için aktarılan Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağı 8 bin kişinin katılımı ile İzmir’de koşuldu.

Wings for Life World Run, beşinci yılında da tüm dünyada ses getiren bir sosyal sorumluluk projesi olarak kamuoyunda farkındalık yarattı.

Wings for Life vakfına aktarılan geliriyle omurilik felçlileri için umut ışığı olan dev organizasyonun 2018 yılı ayağı, eş zamanlı olarak İzmir’in yanı sıra Münih, Viyana, Rio gibi çeşitli kentlerdeki koşularla tamamlandı. Birçok kentteki koşularda toplam 934 bin 484 km yol katedildi.

Geliri kesinti olmadan aktarılan organizasyon ile 3 milyon Euro bağış toplandı.

İzmir’de renkli ve güzel bir Mayıs günündeki koşuya 8 bin kişinin katılımı dikkat çekti. Erkeklerde birinciliği Murat Kaya, kadınlarda yarışmaya Rusya’dan katılan Olesya Nurgalieva kazandı.

Koşuda atletler Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu, Ahmet Arslan; müzisyen Mirkelam; fotoğrafçı Nihat Odabaşı ile oyuncu Pelin Akil, Anıl Altan, Müjde Uzman, İlayda Akdoğan ve Ayşe Tolga gibi isimler de yer aldı.

Fotoğraf: Nuri Yılmazer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.