Uğurlu Eller ile gençler barınaktaki hayvanlar ile buluşuyor

0

İstanbul’da bulunan Özel Uğur Anadolu Lisesi, hayata geçirdikleri Uğurlu Eller sosyal sorumluluk projesi kapsamında, öğrencilerini hayvan barınaklarındaki hayvanlar ile buluşturuyor.

Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, Özel Uğur Anadolu Lisesi öğrencileri, belirli aralıklarda bir araya gelerek barınakları ziyaret ediyor ve hayvanlarla buluşuyorlar. Uğurlu Eller projesi kapsamında barınakları ziyaret eden gençler, barınaktaki sağlık görevlilerinden hasta ve yaralı sokak hayvanlarının nasıl tedavi edildiklerine dair birçok bilgi edinebiliyorlar.

Öğrencilere hem hayvan sevgisi aşılamak hem de bu konuda bir sosyal farkındalık oluşturabilmek amacıyla hayata geçirilen proje sayesinde öğrenciler, sokakta yaralı bir hayvan gördüklerinde yapılması gerekenleri sağlık görevlilerin öğrenerek bu konuda daha bilinçli bireyler haline geliyorlar.

Uğurlu Eller projesi sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlıyor

Sokak hayvanları ve bakıma muhtaç hayvanlar ile ilgili bir sosyal farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirten Uğur Koleji‘nin Kurucusu Kemal Koçak “Sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmayı, hayvan sevgisini aşılamayı, doğaya ve hayvana karşı duyarlı insan yetiştirmeyi amaçlayan Uğurlu Eller sosyal sorumluluk grubumuz bu ziyaretle topluma önemli bir mesaj vermek istedi. Haberlerde gördükleri üzücü yaklaşımlar onları sokak hayvanlarına daha çok yakınlaştırdı. Çocuklarımızın Uğurlu Eller projesini sonuna kadar destekliyoruz. Onlar her yıl öğretmenlerinin de desteğiyle birçok sosyal sorumluluk projesi planlıyor ve sonuna kadar tüm süreçlerini yürütüyor. Öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri bu sosyal sorumluluk projeleriyle hem toplumun dikkatini çekiyor hem de farkındalık yaratıyor” ifadelerinde bulundu.

Özellikle medyada son dönemde yer alan hayvanlara yönelik şiddetin arttığı ülkemizde, bu ve bunun gibi sosyal sorumluluk projeler önemli bir yere sahip. Bu haberler üzerine öğrencilerin hayvanlara olan yaklaşımlarının daha sevecen olduğunu belirten Koçak, velilerin katkılarıyla da daha farklı sosyal sorumluluk projelerine imza atacaklarını da belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.