Engelleri SEDAŞ gönüllüleri aşıyor

0

SEDAŞ gönüllülerinin topluma duyarlı davranışları ve katkıları sayesinde başlatılan plastik kapak toplama kampanyası paydaşın destekleri ile devam ediyor.

SEDAŞ’ın  çevre bilinci ve duyarlılığı yaratarak plastik kapakların geri dönüşümü ile topluma ve çevreye fayda sağlamak amacıyla hayata geçirdiği proje tüm hızıyla sürüyor. Engelli bireyler için engelleri aşmak umuduyla el ele veren SEDAŞ gönüllüleri, “Altı üstü bir kapak dememeliyiz. Plastik atıkların doğada bozulmadan 5000 yıl kadar kaldığını biliyoruz. Bu projeye sağlanacak katkı ile hem çevreyi koruyacak, hem de akülü ve manuel tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engellileri özgürlüklerine kavuşturmaya katkı sağlayacağız.” açıklamalarında bulundu.

Bugüne kadar kampanyaya “Bir Kapak bir kapak daha” diyerek destek olan herkese teşekkür eden gönüllüler “Topladığımız tüm kapakları TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) ile işbirliği kapsamında TOFD’un Genel Merkezine gönderiyoruz. 60 bin kapağa kadar ulaştık. Çevre ve iyilik için yapılan tüm çabaları takdir ediyoruz.”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.