Kahramanmaraş’tan engelli bireyler için büyük destek

0

Kahramanmaraş’ta bulunan bir ilkokulda, öğrenciler tarafından toplanan mavi kapaklar birçok engellinin yüzünü güldürdü.

Kahramanmaraş’ta bulunan Özel Kipaş Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından bir yıl içerisinde 1 milyona yakın mavi kapak toplandı. Toplanan mavi kapaklar farklı bir okulda kantin işletmeciliği yapan ve 2012 yılından bu yana engelli bireyler için mavi kapak biriktiren Abdulkadir Gülmez’e teslim edildi.

Gülmez’e teslim edilen kapaklar sayesinde 12 engelli bireye tekerlekli sandalye alınması sağlandı. Okulda düzenlenen bir törenle tekerlekli sandalyeler, sahipleri ile buluşturuldu. Tekerlekli sandalyeleri ile buluşan engelli bireyler, törende duygusal anlar yaşadı.

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, engelli bireyler için kapak toplayan okul yetkilileri ve öğrencilerine teşekkür ederek bu tarz sosyal sorumluluk faaliyetlerinin toplumda yaygınlaştırılması gerektiği üzerine konuştu. Yapılan törende düşüncelerini ifade eden Gökşen, “İnsanız her an başımıza trafikte, iş hayatında ve farklı yerlerde bir şeyler gelebilir. Bugün çok şükür elimiz ayağımız tutuyor, gözümüz görüyor ama yarının ne olacağını bilemeyiz. Bu kapsamda ‘sosyal sorumluluk nedir?‘ derseniz cevabı Abdulkadir kardeşimizdir derim. Ona da özellikle teşekkür ediyorum. Sandalyelerimizi ihtiyaç sahibi arkadaşlarımıza verdik. Onların hayatını kolaylaştıracağız.” dedi.

Kapakların toplanarak ilgili yerlere ulaştırılmasını sağlayan ve projede büyük bir emeği olan Abdulkadir Gülmez, sağladıkları desteklerden dolayı hem okul yetkililerine hem de öğrencilere teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.