Türkiye’ye Değer ile tüm sosyal sorumluluk projelerine erişilebiliyor

0

Türk Telekom, gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin her birine ulaşılabilmesi için Türkiye’ye Değer internet sitesinin yayına girdiğini bildirdi.

Türk Telekom hayata geçirdiği yeni internet sitesi ile ulusal çapta gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projelerini, herkes için erişilebilir bir hale getirdi. Türkiye’ye Değer internet sitesinde, Türk Telekom’un gerçekleştirmiş olduğu ulusal çaptaki kurumsal sosyal sorumluluk projelerine dair birçok detaylı bilgi yer almaktadır.

Herkesin erişim sağlayabileceği internet sitesi, kullanıcı dostu bir tasarıma ve interaktif içeriklere sahip. İnternet sitelerinin erişebilirlik kurallarına uyum sağlayan Web Erişilebilirlik Girişimi WAI’nin WCAG 2.0 Rehberi’ne uyumlu olacak şekilde geliştirildi. Açılan websitesinde, Türk Telekom’un şimdiye kadar gerçekleştirmiş olduğu ulusal boyuttaki projeler ile ilgili tanıtım filmleri yer almakta. Ayrıca bu tanıtım filmlerinin altyazı seçeneği de mevcut.

 Türkiye’ye Değer Haritası ile illere göre projeler

Sitenin interaktif özelliğe sahip olması, birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Sitede bulunan Türkiye’ye Değer Haritası sayesinde kullanıcılar, projelerin kapsamında bulunan illeri inceleyebilirken, illere göre projeleri sınıflandırarak inceleyebilirler de.

Türk Telekom Türkiye’ye Değer internet sitesinde dezavantajlı grupların da erişim sağlayabildikleri, onlar için geliştirilen sosyal sorumluluk projelerine, etkinliklere, duyurulara dair haberler ve duyurular da bulunmaktadır.

Türk Telekom, konomik, sosyal veya fiziksel sebeplerle toplumsal hayata katılamayan tüm kesimlerin bilgiye erişimini mümkün kılan Türkiye’ye Değer websitesi ile hemen hemen herkesin bilgiye ulaşımı eşit hale getirilmeyi amaçlanmış. “Herkes için erişilebilir iletişim” prensibiyle yola çıkarak kurulan “Türkiye’ye Değer” websitesi   Türk Telekom’un kurumsal sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan İnternetle Hayat Kolay, Telefon Kütüphanesi, Günışığı, Sesli Adımlar, Türk Telekom Okulları, Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri gibi pek çok proje hakkında da detaylı bilgiyi içeriyor.

Türk Telekom’un hayata geçirdiği bu websitesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz “Türkiye’ye Değer” websitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.