Turizm şirketinden sosyal sorumluluk projesi

0

Dedeman Konya Otel, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile dikkat çekti.

Sosyal sorumluluk, Türkiye’de her geçen gün daha geniş kapsamda kamuoyunda gündeme gelmeye devam ediyor. Birçok köklü şirketin bu yöndeki olumlu adımlarının ilham verici yönü de dikkate değer. Turizm sektörü, sosyal sorumluluk projeleri açısından hareketliliğin görüldüğü alanlardan, bu noktadaki son örneklerden biri de Türkiye’nin güzide şehirlerinden Konya’da görüldü.

Şehrin öne çıkan turistik konaklama tesislerinden biri olan Dedeman Konya Otel, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile dikkat çekti. Kızılay Kan Merkezi ile birlikte yürütülen proje kapsamında otel çalışanları arasından gönüllü ve sağlık durumu müsait olanlar kan bağışında bulundu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Dedeman Konya İK Müdürü Resul Bıyıklı, kan vermenin önemine değinerek, belli periyotlarda kan bağışında bulunmanın bir kültür olarak yerleşmesi gereltiğinin altını çizdi.

Projeye katılım için çalışanların detaylı olarak bilgilendirildiği, panolar hazırlandığını ifade eden Bıyıklı, Kızılay Kan Merkezi yetkililerinin gerekli ekipmanları ile gelerek hijyenik koşullarda kan alımını gerçekleştirdiğini belirterek teşekkürlerini ileterek sözlerini şöyle tamamladı: “Dedeman Konya Oteli olarak yılda 2 kez bu etkinliği gerçekleştirmeye çalışıyoruz, Kızılay’a bir nebze de olsa katkıda bulunmak istiyoruz. Dileğimiz bu bilincin artması’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.