Biz Trafikte de Aileyiz sosyal sorumluluk projesi tanıtıldı

0

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi, motosiklet kullanımına ilişkin duyarlılığın artmasını hedefliyor.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde günün her saati yaşanabilen trafik sıkışıklıklarına çözüm olarak motosiklet kullanımı her geçen gün artıyor. Elbette motosiklet kullanmayı seven ve otomobil kullanımına tercih eden geniş bir kesimin etkisi de unutulmamalı. Diğer yandan motosiklet kazalarında da, artan sayılarla bağlantılı olarak paralel bir artış olduğu görülüyor. Bu noktada toplumda motosiklet kullanımına dair duyarlılığı artırmaya yönelik çalışmaları ile tanınan MOTED, bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyor.

Biz Trafikte de Aileyiz sloganıyla ‘aile’ temasını işleyen bir reklam filmi hazırlanırlen projenin tanıtımı İstanbul’da 14 Şubat tarihinde Four Seasons Hotel’de gerçekleştirildi. Proje detaylarının açıklanmasının yanı sıra hazırlanan reklam filmi gösterildi.

Haberin devamında projeyle ilgili yayınlanan sosyal sorumluluk temalı reklam filmini izleyebilirsiniz.

Detay

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan 2017 yılı Aralık verilerine göre trafiğe kayıtlı araç sayısı 22 milyon 218 bin 945 ve bunun yüzde 14’ünü motosikletler oluşturuyor.

Oransal dağılımlar şöyle;

  • %54,1- otomobil
  • %16,4 – kamyonet
  • %14 – motosiklet
  • %8,3 – traktör
  • %3,8 – kamyon
  • %2,2 – minibüs
  • %1 – otobüs

Motobike Istanbul 2018 başlıyor

Bu yıl 10. kez düzenlenecek Motobike İstanbul, 22-25 Şubat’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde motosiklet ve bisiklet tutkunlarıyla buluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.