Toyota ile çevre duyarlılığı eğitimleri

0

Toyota 2017-2018 eğitim hayatında, vereceği eğitim, çevre ve trafik konulu eğitimler dahilinde sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştireceklerini bildirdi.

Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren firmalar arasında olan Toyota, ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversitelerde gerçekleştirdiği eğitimler ile öğrencilerde farkındalık yaratarak onların çevre ve trafik gibi birçok konuda bilinçlenmelerine katkıda bulunuyor.

Toyota Otomotiv Sanayi, Türkiye’ye olan yatırımlarıyla ülke ekonomisine bulunduğu katkıların yanı sıra gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumun bilinçlenmesinde katkıda bulunuyor. Kurulduğu günden beri çevre duyarlılığını ön planda tutan firma, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında verdiği eğitimlerde de bu konu üzerine yoğunlaşıyor.

Toyota düzenlediği turlar ile gençlerde çevre duyarlılığı oluşturmayı hedefliyor

Toyota, çevre duyarlılığını topluma yayabilmek adına adına ilkokul, lise ve üniversitelerde düzenledikleri eğitimler ve öğrenciler için düzenledikleri çevre turları ile gençlere bu farkındalığı aşılamaya çalışıyor.

Projeler kapsamında fabrikaları gezen çocuklar, çevreye duyarlı üretimi yerinde izleme şansını da yakalıyorlar. Ayrıca Toyota’nın düzenlemiş olduğu gezilerden olan “Çevre Turu” sayesinde çocuklar atık ayrıştırma oyununu oynayarak, geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu daha iyi kavrayabiliyorlar. Bu proje kapsamında yaklaşık 5 bin 700 öğrenci “Çevre Turu” gezilerine katılarak çevre duyarlılığı hakkında birçok bilgi edinebildi.

Toyota 207-2018 eğitim yılında 300 öğrenciyle birlikte toplamda 7 bin öğrenciye daha çevre duyarlılığı hakkında bilgi verecek eğitimler düzenlemeyi planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.