Bu fuarda engel yok: EYAEXPO Fuarı

0

Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan Türkiye’nin tek engelsiz yaşam platformu olan EYAFEXPO, 30 Kasım Perşembe Günü misafirlerini İstanbul Fuar Merkezi’nde ağırlayacak.

Engelli bireylere yaşamlarını kolaylaştıracak çeşitli ürünlerin sunulacağı Türkiye’nin tek engelsiz yaşam platformu olan EYAFEXPO, 4 gün boyunca ziyaretçilerini karşılayacak. Geçen yıl 19 ülkeden 163 firma ve 15 bin 415 ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen EYAFEXPO, engelli bireylerin yanı sıra yaşlı ve bakıma muhtaç bireylerin sorunlarına da çözüm bulacak ürünleri ziyaretçiler ile paylaşacak.

EYAFEXPO platformu sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla engelli bireylerin yaşamları için faydalı çözümler sunmayı hedefliyor. Yerel, ulusal ve uluslararası engelliler ve bakıma muhtaç insanlara yönelik hizmet ve ürün üreten kurumları tek bir platform altında toplamayı başaran EYAFEXPO, bu yönüyle sosyal bir platform olma özelliği de taşıyor.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak son teknoloji ürünlerin bulunduğu fuarda, tekerlekli sandalyeden görme engelli tabletine kadar birçok kategori de bulunmakta.

EYAFEXPO’da engelliler için kariyer fırsatı

Engelsizkariyer.com, Yasadikca.com ve Engelsiz Yaşam Fuarı işbirliğiyle gerçekleşecek olan Engelsiz Kariyer Günleri 17’de iş arayan engelli kişiler, firmaların sunduğu iş imkanlarını inceleyerek, kariyer fırsatlarını değerlendirebilecekler. Fuarda 20 firmadan 50’den fazla insan kaynakları elemanı engelli bireyler ile buluşarak onlarla mülakat gerçekleştirecek.

Engelsizkariyer.com’un kar amacı gütmeden sağlamış olduğu bu hizmet ile engelli bireyler topluma kazandırılarak, istihdamları da sağlanmış olacak.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.