TED Ege Koleji öğrencilerinden köydeki arkadaşlarına yardım projesi

0

Aydın’da bulunan TED Ege Koleji öğrencilerinin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, birçok ihtiyaç sahibi aileye ve öğrenciye yardım gönderildi.

Aydın’daki TED Ege Koleji öğrencileri bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Öğrenciler, okul genelinde düzenlenen kermes geliri ve kendi biriktirdikleri harçlıklar ile 45 ailenin gıda yardımını karşılarken, köydeki okullarda eğitim hayatına devam eden 185 öğrenciye de bot hediye ettiler.

Hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesinde, öğrencilerde sosyal bilinç, toplum bilinci gibi kavramları aşılamayı amaçladıklarını belirten okul müdürü Ahmet Şaba, “Lisemizin 11. sınıf öğrencileri her yıl geleneksel olarak sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesini bu yıl da devam ettirdiler. 11. sınıf öğrencilerimizin koordinesinde tüm lise öğrencilerimiz kendi harçlıklarından biriktirdikleri ile ihtiyaç sahibi 45 aileye gıda desteği sağladılar. Ayrıca kendilerinin organize ettiği, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin evde hazırladıkları pasta ve börek gibi yiyeceklerle tüm okul öğrencilerine yönelik, okulda kermes düzenlediler. Elde edilen gelirle Hacı Ali Obası, Beyköy, İsafakılar, Dereağzı, Eğrek köy ilkokulları ile Sınırteke İlkokul-Ortaokul ve Erbeyli İlkokul-Ortaokulu’ndaki 185 öğrenciye bot dağıtımı yaptılar. Kendi dönemlerinin başarılı, mutlu, lider bireyleri olarak yetişen lise öğrencilerimizin, sorumluluk bilinci ve duygusal duyarlılıklarını takdirle karşılıyor, tebrik ediyoruz. Onları yetiştiren anne-baba ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

TED Ege Koleji öğrencilerinden köydeki öğrencilere destek

Öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen kermesten elde edilen gelirler ile pek çok aileye gıda yardımında bulunmasını amaçlayan sosyal sorumluluk projesi, öğrencilerden büyük destek gördü. Projenin hayata geçirilmesinde büyük rol oynayan öğrenciler, ihtiyaç sahibi kişilere yardımların ulaştırılması görevini de üstlendi.

185 öğrenciye bot yardımında bulunan öğrenciler, köylere giderek ihtiyaç sahibi arkadaşlarına yardımları kendileri ulaştırdı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.