Tarımsal Pazarlama’nın kurucusu Tülin Akın girişimci gençlerle buluştu

0

Türkiye’nin ilk sosyal tarım platformunun kurucusu Tülin Akın girişimcilerle buluştu.

Türkiye’nin ilk sosyal tarım platformu Tarımsal Pazarlama’nın kurucusu olan ve 2014 yılında “Barış için İş” Dalında Nobel’e aday gösterilen Tülin Akın, Türkiye’de Girişimcilik adlı konferansta girişimci gençlerle buluştu.

FMV Işık Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Akın, Türkiye’de 1 milyon 400 bin çiftçiye çözüm ortağı olan firmalarla hizmet verdiklerini belirtti ve iş modellerinin Hindistan, Gana, Tanzanya, Kenya ve Yeni Zelanda’da uygulanmaya başlandığını kaydederek 5 ülkeye yılda 140 milyon dolar verimlilik sağlandığı bilgisini paylaştı.

Aynı zamanda kar amacı gütmeyen uluslararası bir organizasyon olan Ashoka Fellow’ları arasında yer alan Akın, çiftçilerle ilk kez üniversitede iletişim kurmaya başladığını ve sorunları anlayarak bu alanda çözümlerin ne şekilde getirilebileceği noktasından hareket sosyal girişimciliğe adım attığını, en nihayetinde teknoloji-tarım ve eğitimi birleştirdiklerini söyledi.

“Her ödül yeni bir sorumluluk”

Köyden kente göçü engelleme odağındaki projesiyle beraber sosyal girişimci olduğu için çok mutlu olduğunun altını çizen Akın, ayrıca aldığı her ödülün kendisine yeni bir sorumluluk kattığını sözlerine ekledi.

Türkiye’de Girişimcilik etkinliği soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.