Lacoste, farkındalık yaratma odaklı kampanyası ile başarıya ulaştı

0

Nesli tükenmekte olan hayvanlara yönelik farkındalığı artırmanın amaç edindiği Lacoste kampanyası yoğun ilgi gördü.

Dünya üzerindeki panda sayısının 2 binden az olduğunu biliyor muydunuz? Siyah gergedan sayısı 4000’den az, dağ gorili sayısı ise 1000’in altında…

Nesli tükenmekte olan hayvanların sayısında ciddi bir artış göze çapıyor ve bu konuda farkındalık yaratma odaklı sosyal sorumluluk projeleri büyük önem taşıyor. Fransız moda markası Lacoste, geçtiğimiz günlerde bu konuya yönelik olarak başlattığı kampanyayla önemli bir farkındalık meydana getirdi.

Sınırlı sayıdaki ürününde, ikonik timsah şeklindeki logosu yerine soyu tükenmekte olan çok sayıda hayvanın özel olarak tasarlanmış figürlerini kulanan moda şirket, kamuoyunda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Lacoste’un genelde yeşil renkteki timsahı yerine Sumatran Kaplanı ve Anegada Kaya İguanası gibi hayvanların figürleriyle sunduğu giysileri, sınırlı sayıda sunulurken kısa sürede tükendiği kaydedildi.

Anında tükendi

Toplamda 1.775 adet ürün satışı gerçekleşirken elde edilen gelirin Uluslararası Doğa Koruma Birliği’ne (IUCN) bağış olarak aktarıldığı belirtildi.

70 yıldır faaliyetlerini sürdüren IUCN, doğayı koruma ve kaynakların sürdürülebilirliği üzerine çalışmalar yapmayı amaç edinmiş önemli bir uluslararası organizasyon maiyetinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.