Ajda Pekkan ‘İz Bırakan Kadınlar Zirvesi’nde konuştu

0

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen İz Bırakan Kadınlar Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan ünlü sanatçı Ajda Pekkan, ilham veren sözleriyle dikkat çekti.

Üsküdar Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikte, “Galiba bu an benim sahnede şarkı söylediğim andan çok daha heyecan verici” diyerek sözlerine başlayan Ajda Pekkan:

“Bugün burada, her biri farklı kulvarda, tarihe, hayata iz bırakan hemcinslerimle birlikte anılmak gerçekten benim için çok anlamlı. Teveccühünüzden ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Bildiğiniz üzere altmışlı yıllardan bu yana sanatımla huzurlarınızda yer alıyorum. Yaşadığım hayatı, tüm kabiliyetimi ve özverimi sanatıma vakfettim desem yanlış olmaz. Eğer bugün iz bırakmayı konuşuyorsak, benim hayat felsefeme göre iz bırakmanın tek bir koşulu oldu. Yaptığın işe, kabiliyetine, varoluşuna saygı.” Diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Daha sonra senin sevenlere, dinleyenlere, peşinden gelenlere. Yeri gelip kısıtlı gelirinin belki de son kısmı ile senin albümünü alıp dinleyen, sevdiklerine hediye edenlere saygı ve elbette ülkene, yaşadığın topluma ve o toplumun değerlerine saygı…”

Ajda Pekkan, Holywood Reporter dergisi tarafından medyada dünyanın en güçlü 100 kadınından biri olarak göstermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.