Sosyal Girişimciler Brand Week’de!

0

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan, pazarlama, iletişim ve müzik sektöründen, spor sektörüne kadar bir çok konuşmacının katılımıyla gerçekleşecek Brand Week İstanbul, 6-10 Kasım’da Zorlu PSM’de.

Bu yılın temasının “Efsaneler/Legends” olacağını bir video ile yayınlayan etkinlik, sektörde yaptığı işler ve konuşmalarıyla tanınan ünlü isimleri sahnesinde ağırlayacak. Çok sayıda etkinliklerin, seminerlerin, panellerin ve ödül töreninin düzenleneceği, yaratıcılık, sosyal medya, tasarım ve gelecekte ne yiyeceğimiz ile alakalı farklı konuları içerisinde barındıran bu etkinlik yoğun ilgi görüyor.

Etkinliğin duyurduğu programda sosyal girişimcilerin de konuşma yapacağı “İyi Kalpli Teknoloji” adında bir de panel bulunmakta. Askıda Ne Var’ın kurucusu Oğuzhan Canım, Givin’in kurucu ortağı Başak Süer ve Good4Trust.org’un kurucusu Dr. Uygar Özesmi’nin konuşma yapacağı bu panelin konusunun, sosyal fayda ile teknoloji arasındaki ilişkilerin olacağı, etkinliğin resmi twitter hesabından bildirildi.

İyi Kalpli Teknoloji Paneli

Sosyal girişimcilerle sosyal fayda ve teknoloji üzerine konuşulacak bu panelde, yaptığı sosyal girişimlerle adından söz ettirmiş bu 3 sosyal girişimciyi biz de sizlere kısaca tanıtmak isteriz.

Askıda Ne var – Kurucusu Oğuzhan Canım

Farklı sektörlerde, çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra girişimcilik dünyasına atılarak bu sosyal girişimi kurmuş, üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek büyük bir kaynak oluşturmuştur. Gönüllü kişiler ve firmaların, yiyecekten tiyatro biletine kadar bir çok ürünü askıda bırakarak üniversite öğrencilerine yardımda bulunabiliyor. Oğuzhan Canım’a göre öğrencilerin en verimli olduğu bu dönemde, ekonomik sıkıntılar yüzünden çalışmak zorunda kalmamaları için kurulan bu girişim aslında öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri zaman konusunda da onlara yardımcı oluyor.

Givin – Kurucu Ortağı Başak Süer

Bir çok STK’ya bağış kaynağı olan Givin, temelde kullanılmayan eşyaların satıldığı ve kazanılan paranın seçilen STK’ya aktarıldığı sosyal bir girişim. Aynı zamanda STK’lar için alışveriş yapılabilen bu girişimde, ihtiyacı olan kişilere küçük de olsa bir yardımın dokunarak onları mutlu etmen mümkün.

Good4Trust.org –  Dr. Uygar Özesmi

Doğa dostu bir sosyal girişimci olan Özesmi, kurduğu sitede ekolojik ve sosyal çevreye duyarlı, güvenilir ürün ve hizmetleri tüketiciyle buluşturuyor. Doğal temizlik ürünlerinden, çocuklar için doğa kitaplarına kadar farklı kategorileri içerisinde bulunduran bu girişim, bireylere doğa dostu yaklaşımı benimsetmeye de çalışıyor.

4 gün boyunca farklı konuk ve konuşmacılar ile devam edecek olan bu etkinliğin bilet satışları devam ediyor. Siz de bir çok farklı konunun konuşulacağı bu etkinliğe katılmak istiyorsanız – brandweekistanbul sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.