“Köy Okulları Yardım Projesi” ile köy okullarındaki öğrencilere yardım eli

0

Ağrı’da farklı meslek gruplarından birçok gönüllünün bir araya gelmesiyle hayata geçirilen “Köy Okulları Yardım Projesi” kapsamında, pek çok öğrenciye yardım ulaştırıldı.

2014 yılında Ağrı’da kurulan “Köy Okulları Yardım Projesi”, ilk günden beri 500’den fazla okula çeşitli malzemeyi temin etmeyi başarmasının yanında, sosyal medya aracılığıyla da bu projenin daha geniş kitlelerce duyulmasını sağlamıştır. Birçok ünlünün de destekte bulunduğu bu proje, köy okullarında eğitim gören öğrencilere mont, bot çanta, çorap, bere ve bere gibi malzemeler göndermenin yanı sıra, okulların da yenilenmesin de katkıda bulunmuştur.

Sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere ulaştıklarını belirten proje sorumlusu Cafer Cansi, “Ağrı’da yüzlerce köy okuluna kitap, kırtasiye, giyim okul öncesi malzemesi ile birçok okula kütüphane yapılmıştır. Diyadin’deki köy okullarına yardım projesinden gelen yardımları ulaştırarak ve katkı yaparak çocukları sevinmesine yardımcı olan Ağrı Gönüllülerimiz, Sayın Hüseyin Aladağ Bey’e ve Nazan Aladağ hanıma teşekkür ederiz.” ifadelerinde bulundu.

Pek çok ünlü tarafından destek gören bir proje olduğunu belirten Cansi, firma ve şirketlerin de katkılarının yadsınamayacağını belirtti. Gün geçtikçe büyümeye ve daha fazla yardıma cevap vermeye çalıştıklarını belirten Cansi, kampanya kapsamında Diyadin ilçesine bağlı Yeniçadir, Sürenkök ve Tazekent köylerinde bulunan okullara ulaşarak oradaki öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti.

Her geçen daha geniş kitlelere ulaşarak köy okullarındaki çocuklara yardım göndermeyi sürdüreceklerini belirten proje sorumlusu Cansi, tüm gönüllüleri bu projeye destek vermeleri için çağrıda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.