“Bir El de Sen Uzat” projesi ile ihtiyaç sahiplerine yardım

0

Kırıkkale’de bulunan Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda hayata geçirilen “Bir El de Sen Uzat” projesi kapsamında, ihtiyaç sahipleri için maddi yardım toplanıyor.

Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokulu öğretmenleri tarafından hayata geçirilen “Bir El de Sen Uzat” sosyal sorumluluk projesi ile, okul genelinde ihtiyaç sahibi insanlar maddi yardım toplanıyor. Yaklaşık üç haftadır devam eden sosyal sorumluluk projesinin Cuma gününün sona ereceği okul yönetimi tarafından bildirildi.

Okul yetkilileri yaptıkları açıklamada, projenin çıkış fikrinin çevrelerindeki maddi durumu kötü olan ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek olduğunu belirttiler. Okulda gerçekleşen sosyal sorumluluk projesinin üç haftadır devam ettiğini belirten yetkililer, proje sonrasında toplanan yardımların, belirlenen kişilere iletileceğini belirttiler.

Alper Boyraz: “Amacımız çocuklar arasında yardımlaşmayı ve paylaşmayı sağlamak”

Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda gerçekleşen proje kapsamında, ihtiyaç sahibi insanlar için toplanan maddi yardımının yanı sıra erzak yardımın da da bulunacaklarını açıklayan okul yetkilileri, öğrencilerin ve velilerin projeye olan katkılarından dolayı da onlara teşekkür etti.

Öğretmenler ve öğrencilerin yardımıyla hayata geçirilen ‘Bir Elde Sen Uzat’ projesi kapsamında okul giriş koridoruna koyulan kutu ile ihtiyaç sahibi insanlar için maddi yardım topladıklarını belirten Müdür Yardımcısı Alper Boyraz, “Şöyle bir fikir ortaya attık, okulumuzda ya da çevremizde gerçekten maddi durumu kötü olup sıkıntıda olan insanlar var. Biz de sosyal sorumluluk projesi kapsamında, okulumuzdaki öğrenciler ve öğretmenler ile birlikte bu tür insanları tespit edip bu insanlara bir elde biz uzatalım diye bir yardım kampanyası düzenlemeyi düşündük. Yaklaşık üç haftadır okulumuzda devam ediyor, bu hafta sona erdireceğiz. Buradan çıkan miktarla beraber tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulunacağız. Yardım kampanyamızı velilerimizin hepsi olumlu karşıladı. Çok güzel düşündünüz, böyle bir projenin okulda gerçekleşmesi çok iyi, öğretmenlerinde buna destek olmasından veliler bir hayli memnun. Onlarda gerekli ilgiyi alakayı projemize gösteriyorlar. Bunun yanı sıra bir amacımızda çocuklar arasında yardımlaşmayı ve paylaşmayı sağlamak. Öğrencilerimizde gelip yardımlarda bulunuyorlar. Örneğin bazı öğrencilerimiz evden günlük aldığı harçlığın yarısını okul kantininde harcıyorsa yarsını da gelip yardım kutumuza atıyor” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.