Konak Belediyesi’nden Sosyal Girişimcilik Eğitimleri

0

Konak Belediyesi’nin Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi’nde Sosyal Girişimcilik Eğitimleri verilmeye başlandı.

Konak Belediyesi tarafından açılan Sosyal Girişimcilik Eğitimleri‘ne katılan kursiyerler sertifikalarını aldı. Belediye tarafından hayata geçirilen bu eğitimler, çeşitli sebeplerden dolayı iş hayatına katılım sağlayamayan kadınların, iş sahibi olmasını amaçlayan ücretsiz kurslardan oluşmaktadır.

Konak Belediyesi tarafından verilen kurslar kapsamında kadınlar, sosyal girişimciliğe ve kooperatifçiliğe dair pek çok eğitim aldı. Kadınlara iş hayatının kapılarını aralamayı amaçlayan eğitimler 6 hafta sürdü. Eğitim boyunca kadınlar, kurumlar, dernekler ve vakıflar hakkındaki detaylı bilgileri konusunda uzman kişiler tarafından edinebilme şansını yakaladılar.

Kadınlara sosyal girişimciliği tanıtarak iş imkanı yaratmayı amaçlayan eğitim kapsamında, örnek sosyal girişimler değerlendirilerek bunlar hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Konak Belediyesi tarafından, kadınlara yeni iş imkanları sağlamak amacıyla hayata geçirilen eğitimden mezun olan kadınlar, kendi el emeklerinden ürettikleri ürünleri satışa çıkararak gelir de elde ediyorlar. Pazaryerinde satışa çıkarılan ürünler, alıcılar tarafından da yoğun ilgi görüyor.

Sosyal Girişimcilik Eğitimi’nde 12 kursiyere sertifika verildi

Konak Belediyesi’nin hazırlamış olduğu Sosyal Girişimcilik Eğitimi’ne katılan 12 kursiyer, 6 haftalık süren eğitimi başarıyla tamamladı. Eğitim sonrasında sertifikalarını alan kursiyerler, kendi ürettikleri ürünlerin satışından gelir elde etmenin de mutluluğunu yaşadılar.

Eğitimlerine devam eden kursiyerler, Konak Belediyesi ve Sivil Düşün AB Programı arasında gerçekleşen anlaşma ile, diğer merkezlerde eğitim görerek, kendi ürünlerinin satışını gerçekleştiren kadınlar ile buluşacaklar. Şanlıurfa Mezopotamya, İzmir Çeşme ve Muğla Gökova Kadın Kooperatiflerini ziyaret edecek kursiyeler, deneyimlerini diğer kursiyerler ile paylaşarak, onlara ürünlerini geliştirmeleri konusunda destek sağlayacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.