En Favori Tarifler Kitabı’ndan elde edilen gelirler sosyal sorumluluk projelerine!

0

Alanya Belediyesi, yöresel yemeklerini dünyaya tanıtmayı amaçlarken bir yandan da sosyal sorumluluk projelerine destek oluyor.

Alanya Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen, yöresel mutfak ve yemek kültürünü dünyaya tanıtmayı amaçlayan etkinliklerde toplanılacak gelirler sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacak.

Alanya yemeklerinin Dünya’ya tanıtılmasını amaçlayan proje kapsamında, birçok ünlü şef ve yemek yazarı projeye destek veriyor.  Bir yandan gelecek nesillere aktarılmak üzere hazırlanan En Favori Tarifler Kitabı‘nda ünlü şef, gurmeler ve yemek yazarları popüler tarifleri yer alırken, bir yandan da bu kitaptan elde edilecek gelirler ile de sosyal sorumluluk projelerine kaynak olunması amaçlanıyor.

Bir El de Sen Uzat Projesine destek olarak Alanya yemeklerini dünyaya tanıtmaktan mutluluk ve onu duyduğunu ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel “Kendimize, Alanya yemeklerinin Dünya’ya tanıtılmasını sağlayacak bir pencere açtık. Çeşitli mutfak kültürleriyle iş birliği içinde çalışmalar yürütüyoruz. Mutfak kültürümüzle ilgili çalışan ve bu işe gönül veren Alanyalı lezzet ustalarımız ile değerli bir ekibe sahibiz.Bizler gastronomi alanında akademik çalışmalar da yapmaktayız. Alanya Yöresel Mutfak ve Yemek Kültürümüzle ilgili yeni projeleri de yakında hayata geçireceğiz. Alanya Kalesi’nde tarihi bir evi restore ederek,yöresel mutfak kültürümüzün yaşatıldığı bir müzeye dönüştüreceğiz. Favori lezzetler ailesinin bu önemli projesinde olmaktan dolayı da mutluluk duyuyorum.” ifadelerinde bulundu.

Üç boyunca belirli bir kurul tarafından hazırlanacak ve seçilecek yemek tariflerinin yer alacağı  “En Favori Tarifler” yemek kitabının satışından elde edilecek gelirin, ileri ki zamanlarda düzenlenecek olan sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacağı açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.