Kod yazmayı bilmeyen kalmasın!

0

Kodluyoruz kar amacı gütmeyen, kişilere kod yazma becerilerini geliştirmeleri için eğitim veren sosyal bir girişim.

Değişen dünya ve her şeyin giderek dijitalleşmesi süreçlerine ayak uydurabilmek için aslında herkesin başlangıç seviyesinde kod bilgisine sahip olması gerekli. Bu yüzden bazı ülkeler, ilkokul çocuklarının kod ile tanışması için müfredatlarını değiştirmeye başladı bile.

Kod yazmanın öneminin farkında olan ve bu bilinci daha geniş kitlelere yaymak amacıyla Ağustos 2016’da kurulan Kodluyoruz ekibi bir çok etkinlik ve eğitim düzenlemektedir. Düzenledikleri eğitimlerde android programlama, web programlama, ios tabanlı programlama gibi programlama alanlarında bir çok kişiye ücretsiz eğitim vermektedirler.

Türkiye’nin bir çok ilçesinde yapmış oldukları eğitimlere başvuru sayısı çok olduğu için, eğitim sınıfları belirli bir sayı ile sınırlandırılmıştır. Katılımcıları seçerken sektöre ilgisi olan fakat kodlama hakkında bilgisi olmayan kişilere öncelik verilmektedir.

Bunların yanı sıra Kodluyoruz ekibine eğitimci olarak katılarak geniş kitlelere kod bilgisi aşılamak da mümkün. Siz de bu ekibin bir parçası olmak ya da Kodluyoruz ekibini daha yakından tanımak istiyorsanız websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.