Kardeşim Üşümesin projesi ile köy okullarına yardım

0

Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) hayata geçirdiği Kardeşim Üşümesin projesiyle köy okullarındaki öğrencilere kışlık giysi yardımı yapmaya devam ediyor.

Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) tarafından beş yıl önce başlatılan Kardeşim Üşümesin projesi kapsamında köy okullarında eğitim gören binlerce öğrenciye bugüne kadar birçok kışlık kıyafet yardımı yapıldı. Güney Marmara’da en büyük elektrik dağıtım şirketleri arasında bulunan UEDAŞ, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiği “Kardeşim Üşümesin” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, bu yıl da birçok öğrenciye ulaşmayı amaçlıyor.

2013 yılında başlayan ve bu güne kadar devam eden Kardeşim Üşümesin sosyal sorumluk projesi, bu yıl da birçok ilde bulunan köy okullarındaki öğrencilere yardım ulaştırmayı amaçlıyor. Firma, proje kapsamında son durak olarak Balıkesir’de belirlenen 4 okula yardım eli uzattı. Bu yardımlar sonucunda öğrencilere, kaban, atkı, bere ve eldivenin dahil olduğu birçok kışlık eşya hediye edildi.

Uludağ Elektrik Dağıtım firmasından Kardeşim Üşümesin projesi

Uludağ Elektrik Dağıtım firması yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, hayata geçirilen Kardeşim Üşümesin projesi ile ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımı yapılarak onların ihtiyaçlarını karşılamak ve sevinçlerine ortak olmak istedikleri belirtildi. İllerde belirlenen okullara yardımları bizzat kendileri götüren firma yetkilileri öğrencileri kendi elleriyle giydirerek onların sevinçlerine ortak olduklarını belirttiler. 5 yıldır devam edilen bu projenin önümüzdeki yıllarda da sürdürülebileceğini belirten firma yetkilileri, bu projeler ile bölge halkına faydalı olmak istediklerini belirtti.

Hayata geçirilen Kardeşim Üşümesin projesi kapsamında bu yıl, Bursa’da 277, Balıkesir’de 382, Çanakkale’de 236, Yalova’da 105 öğrenci olmak üzere toplamda bin öğrenciye ulaşılması amaçlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.