Dr. Behçet Uz Hastanesi’ne KAÇUV desteği

0

KAÇUV, İzmir’de bulunan Dr. Behçet Uz Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için, yeni bir oyun odasının inşa edilmesine destek verdi.

KAÇUV, İzmir Dr. Behçet Uz Hastanesi’nde tedavi gören hasta çocuklar için yeni bir oyun odasının açılmasında destekte bulundu. 11 Ekim Çarşamba günü açılışı gerçekleşen oyun odasında KAÇUV gönüllüleri, çocuklarla birçok proje de gerçekleştirdi.

KAÇUV’un destekleriyle hayata geçirilen oyun odası projesinde gerçekleştirilen tüm tadilat ve tefriş masrafları Dell EMC tarafından karşılandı. Hastanenin yeni oyun odası açılışı töreninde konuşma yapan KAÇUV Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Hoşkan, “Kanserli Çocuklara Umut Vakfı olarak, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi ile Mart 2014’de özel gün hediye dağıtımları ile başlayan işbirliğimiz, Mart 2016’dan itibaren gönüllülük faaliyetleri ile devam etti. Hafta sonları yaptığımız serbest etkinliklerimizin yanı sıra 10 gönüllümüzün desteği ile Oyun Benim İlacım projemizi de çocuklarımızla uyguladık. Hastane yatışı alan tüm hastalara yayınlarımızı ulaştırdık ve çeşitli ürün destekleri ile hastane çalışmalarına destek olduk. Çocukların tedavi süreçlerine olumlu etkisi olan çocuk oyun odalarının aileler için de önemi büyük. Hastanelerimize oyun odalarının hem yenilerini kazandırmak hem de eski odaları bakım onarım çalışmaları ile yenileyerek çocuklarımızın kullanımına sunmak bizim için büyük mutluluk…” ifadelerinde bulundu.

KAÇUV destekleriyle açılan oyun odasında, KAÇUV gönülleri tarafından birçok etkinlik de düzenlendi. Hastanede tedavileri devam eden çocuklar, KAÇUV gönüllüleri tarafından duygusal ve sosyal gelişimleri için destek de alabilecekler.

KAÇUV’dan oyun odası

KAÇUV gönülleri tarafından uzun yıllardır gerçekleştirilen “Oyun Benim İlacım” projesi ile de çocuklar, oyun odalarında sosyalleşirken tedavi sürecine uyum sağlamaları amacıyla çeşitli etkinlikler ve çalışmalar da gerçekleştiriliyor.

KAÇUV gönüllüleri tarafından hayata geçirilen proje, her ay belirlenen bir tema eşliğinde çocukların gelişimlerine uygun materyaller kullanılarak özel içeriklerin üretilmesi ve uygulamaların oluşturulması şeklinde ilerliyor.

KAÇUV hasta çocukların tedavileri süresince sağladıkları hizmetin yanı sıra, hastanelerde yeni oyun odaları açılması için onları teşvik ediyor. Oyun odalarının bakım, onarım ve hijyeninden de sorumlu olan KAÇUV, hastanede bulunan sağlık personelleriyle de çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.