Doğuş Otomotiv’e Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülü

0

Doğuş Otomotiv, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nde ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü almaya hak kazandı.

Doğuş Otomotiv tarafından hayata geçirilen, toplumdaki bireylere trafik güvenliği ile ilgili bir farkındalık yaratma amacıyla sürdürülen sosyal sorumluluk projesi, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak seçildi.

Uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Trafik Hayattır! Platformu, yürüttüğü ‘Türkiye’nin İlk Trafik Güvenliği Jingle’ı’ projesinin jüri üyeleri tarafından değerlendirilmesi sonrasında, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünü almaya kazandı.

Doğuş Otomotiv’den trafik güvenliği bilinci oluşturmayı amaçlıyor

Platform tarafından hazırlanan jingle, radyo kanalları sayesinde toplumla buluştu. Türkiye, Avrupa’nın en çok radyo dinleyen 3 ülkeden biri olmasından dolayı, iletişim mecrası olarak radyo seçildi. 2016 yılı Aralık ayında düzenlenen bir jingle yarışması sonucunda Trafik hayattır Platformu, kendisine en uygun jingle’ı bularak bunu radyo aracılığıyla toplum ile paylaşmaya başladı.

Jüride  bulunan, Sanatçı Nil Karaibrahimgil, Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Tez, Jingle house müzik prodüksiyon firması sahibi ve prodüktör Ömer Ahunbay, Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü Koray Bebekoğlu ile MCCANN Kreatif Direktörü Cenk Öztunalı’nın kararlarıyla seçilen Başak Gürcan’ın eseri, Nil Karaibrahimgil tarafından seslendirildi. 20 milyondan fazla kişiye ulaşmayı başaran bu jingle ile toplumda trafiğe yönelik bir farkındalık oluşturulması amaçlandı.

Sektörel büyümeye ivme katmak için organize edilen Otomotiv Distribütörleri Derneği Satış ve İletişim Ödülleri, 2017 Gladyatörleri ödüllerine sektörden katılım yoğundu. Ödüller halk oylaması sonrasında, sahiplerine takdim edildi. 4 Ocak günü gerçekleştirilen ödül töreninde, 20 kategoride birçok firmaya ödül verildi. “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık görülen Doğuş Otomotiv’in ödülünü ise Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Kantoğlu aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.