“Hey Genç! Harekete Geç!” projesi tanıtıldı

0

TOÇEV; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Diyabet Vakfı ve AstraZeneca Türkiye işbirliğiyle  “Hey Genç! Harekete Geç!” Projesini 23 Şubat’ta gerçekleştirilen basın toplantısı ile tanıttı.

TOÇEV, “Hey Genç! Harekete Geç!” Projesi ile sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve egzersizin önemini vurgulamak ve gençlerin yaratıcılık becerilerini ortaya çıkartarak okullar arasında paylaşım sağlamayı hedefliyor. “Hey Genç! Harekete Geç!” Projesi ile İstanbul dahil toplam 9 il ve 55 farklı okulda, 9. sınıf seviyesinde, toplam 11.000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Uzman diyetisyen ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu sporcular tarafından aktarılacak interaktif içerikler ve diğer eğitim faaliyetlerinin yarattığı farkındalık seviyesi, eğitim öncesi ve sonrasında yapılan değerlendirmeler ile ölçülecek. Proje kapsamında bir de yarışma düzenlenecek. Eğitim sürecine dahil olan öğrenciler kendi takımlarını oluşturarak, beden eğitimi öğretmenlerinin rehberliğinde çekecekleri videolarla yarışmaya katılabilecek. Videolar, proje jürisi tarafından “en çok izlenen”, “en çok hareket içeren”, “en çok beğenilen”, “en çok video yükleyen okul” kategorileri kapsamında değerlendirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.