Hedefi 10 milyon ton plastiği geri dönüştürmek

0

Recycling Technologies, açık denizlerdeki 10 milyon ton plastiği geri dönüştürmeyi hedefliyor.

Plastik, adeta su kaynaklarının, deniz ve okyanustaki ekolojinin baş düşmanlarından biri. Kıyı şeritlerinde başlayan kirlilik, zamanla iç kesimlere kadar yayılarak geniş atık bölgelerine neden olabiliyor.

Doğal yaşamı tehdit eden bu durum, aynı zamanda konuyu enlemesine boylamasına ele alan çeşitli sosyal girişimlere ilham vermeye de devam ediyor. İngiltere merkezli Recycling Technologies bunlardan biri.

Kendi geliştirdiği makine ile açık denizlerde toplanan plastiği sülfürlü yağ, yakıt, plastik ham maddesi ve parafine (renksiz, kokusuz bir mum türü, genelde petrolden üretilir) dönüştürmeyi hedefleyen Recycling Technologies, çevreci yeni nesil sosyal girişimlerden.

Dönüştürdüğü maddeyi Plaxx olarak isimlendiren Recycling Technologies, gelecek hedefleriyle de adından söz ettiriyor.

Sosyal girişimin son derece çarpıcı bir hedefi var; 2027 yılına kadar kapasitesini artırarak 10 milyon ton plastiği geri dönüşümle yeniden kazandırmayı planlıyor.

Bu yüksek çıtanın arka planında ise ciddi bir fon desteği sağlaması yatıyor, Recycling Technologies, geçtiğimiz aylarda 3 milyon 700 bin doları bulan bir yatırım alarak dikkatleri üzerine çekmişti.

NOT: Görsel recyclingtechnologies.co.uk’den alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.