‘Hayat Çocuklar İle Renkli’ projesi gerçekleştirildi

0

KKTC’de üniversite öğrencileri, ‘Hayat Çocuklar İle Renkli’ projesi ile çocuklara sosyal sorumluluk bilinci aşıladı.

Sosyal sorumluluk projeleri sadece girişimciler, STK’lar ve çeşitli kuruluşlar nezdinde gerçekleşmiyor, eğitim öğretim alanındaki kurumlar da artan sayılardaki projeleri ile öne çıkmaya devam ediyorlar. Bu noktada dikkat çeken projelerden biri KKTC’de bulunan köklü eğitim kurumlarından Girne Amerikan Üniversitesi bünyesindeki “Hayat Çocuklar İle Renkli” adlı proje.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve her seferinde daha yoğun ilgi gören projede üniversite öğrencileri, çocuklara sosyal sorumluluk bilinci aşıladı.

Girne Amerikan Üniversitesi Konaklama ve Turizm İşletmeciliği’nde eğitimini sürdüren Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından çocuklara, dersleri kapsamında bilgilendirici eğitimler verildi. Arabahmet Kültür Evi’ndeki eğitimlere yoğun ilgi dikkat çekti.

“Projelerin sürdürülebilir olması önemli”

Proje ile ilgili açıklamada bulunan Doç Dr. Feriha Dikmen Deliceırmak, “Öğrencilerin başta insan haklarına, sosyal konulara ve sosyal çevrelerine duyarlı, sorumlu bireyler olmalarını sağlamak, katılımcı demokrasi ve sivil toplumun gelişmesinde aktif yurttaşlar olarak rol almalarına katkıda bulunmak amacıyla yola çıkılan projelerde amacımız; sosyal sorumluluk bilincini aşılamaktır. Bu çerçevede projelerin sürdürülebilir olması önemlidir” dedi.

NOT: Görsel temsilidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.