Engelsiz Yaşam Fuarı’nda Türk Telekom ürün ve hizmetlerini tanıtacak

0

30 Kasım -3 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan Engelsiz Yaşam Fuarı’nda, Türk Telekom da engelli bireyler için ürettiği ürün ve hizmetleri katılımcılarla buluşturacak.

Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştıracak, ürün, proje ve hizmetlerin sergileneceği fuarda birçok büyük firma da yer alacak. Farklı kategorilerden birçok ürünün sergileneceği fuar, toplumun büyük bir kesimine ulaşarak farkındalık yaratabilmeyi de amaçlıyor.

İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda, Türk Telekom engelliler için geliştirdiği projeleri katılımcılar ile paylaşacak. Günışığı Oyunları, Sesli Adımlar, Tablolar Konuşuyor gibi sosyal sorumluluk projelerinin tanıtılacağı fuar 3 Aralık Pazar gününe kadar misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

Türk Telekom’un engelli bireyler için geliştirdiği Erişilebilir Teklifler, Erişilebilir Görüntülü Çağrı Merkezi, Erişilebilir Uygulama, Engelsiz Tivibu, Erişebilir Kariyer gibi ürün ve hizmetler de katılımcılara tanıtılacak.

Geliştirdikleri ürün ve hizmetler ile engelli bireylerin yaşamlarına kolaylık sağlayan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, konu hakkındaki düşüncelerini “Türkiye’deki engellilerin hayatına değer katan ürün ve hizmetlerimizi Engelsiz Yaşam Fuarı’ndaki standımızda sergileyerek, teknolojiyle engelleri kaldırabileceğimiz mesajını veriyoruz” dedi. “Türkiye’deki engellilerin hayatına değer katan ürün ve hizmetlerimizi Engelsiz Yaşam Fuarı’ndaki standımızda sergileyerek, teknolojiyle engelleri kaldırabileceğimiz mesajını veriyoruz” ifadeleriyle belirtti.

Türk Telekom tarafından engelli bireyler için hayata geçirilen bir uygulamalardan biri olan “Kağıt Para Tanıma”, ziyaretçiler tarafından deneyimlenebilecek. “Metni Sese Çevir” uygulaması ile de kağıt ya da farklı nesnelerin üzerindeki yazıları metne çevirerek, sesli bir şekilde dinleyebilecekler. “Neredeyim” uygulaması sayesinde de engelliler, bulundukları konumlarını aileleri ve çevreleri ile paylaşabilecek, gitmek istedikleri yeri uygulamayı kullanarak sesli yönlendirme hizmeti alabilecekler.

Ayrıca fuarda, Türk Telekom’un engelli müşterilerine sunduğu bir hizmet olan Erişilebilir Kariyer Servisi ile, bireyler kişisel gelişimilerine katkı sağlayacak eğitimleri, şehirdeki engelli iş ilanlarını ve güncel haberleri takip edebilecekler.

Fuarda engelliler, Türk Telekom’un sunduğu mobil, sabit hat evde internet ve Tivibu ürün ve hizmetlerinden indirim kazanma şansını da yakalayabilecekler. Birçok ödüllü belgesele de konuk olan doğuştan görme engelli ressam Eşref Armağan ve Günışığı Projesi öğrencilerinden biri olan Utku Taha Tekgül de fuarda ziyaretçilerini karşılayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.