Balaçlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Lösemili çocuklara destek

0

Balaçlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, düzenleyeceği kermes ve kan bağışı etkinliğinde elde edilecekleri LÖSAM’a bağışlamayı hedefliyor.

Bu güne kadar birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Balaçlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğii Lösemili çocuklar için, 02 Aralık 2017 tarihinde bir kermes düzenleyecek. Kermesten toplanan gelirleri LÖSAM’a aktaracaklarını belirten dernek görevlileri, bu etkinliğin lösemili çocuklar için umut olacağını düşünüyorlar.

Maalesef ki ülkemizde yeterli kan bağışı yapılmamaktadır. Dernek tarafından düzenlenen kermeste, insanlara kan bağışı bilincini aşılayabilmek adına, katılımcıların kan verebilecekleri bir alanın olacağı da belirtildi.

Balaçlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi olacak

Dernek tarafından düzenlenen etkinlik, Atakum Belediyesi, Toplum Gönüllüleri Derneği, İğne Deliği Gönüllüleri ve Uçuş Modu Ekibi‘nin destekleriyle katılımcılarla buluşacak. Birçok etkinliğin yanı sıra, gönüllülerin ve dernek üyelerinin hazırladığı yemekler ve el emeği ürünlerinin satışının da gerçekleştirileceği bu özel güne katılımın yoğun olacağı tahmin ediliyor.

2012 yılından beri düzenledikleri sosyal sorumluluk projeleri ile birçok insana yardım eli uzatan dernek, amaçlarının “Nerede yaşıyor olursa olsun hemşehrilerinin kenetlenmesini sağlamak” olduğunu da vurguluyor.

Yoğun bir katılımın olacağını düşünen Balaçlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Taner etkinlik hakkında, “2012 yılında kurulan derneğimiz bugüne kadar birçok değerli etkinliğe imza atmıştır. Bizlerde almış olduğumuz bu bayrağı en iyi şekilde bizden sonra geleceklere aktarmak istiyoruz. Hafta sonu düzenleyeceğimiz etkinlikten elde edilen gelir lösemili çocukların tedavisine yardımcı olmak adına LÖSAM’a aktarılacak, ayrıca Kızılay araçları ile de kan bağışları kabul edilecektir. Dolayısıyla katılım ne kadar yüksek olursa katkı o ölçüde büyüyecektir” ifadelerinde bulundu.

02 Aralık 2017 Cumartesi günü saat:11.00’da Alparslan Bulvarı Emek Park Yanı Atakum/Samsun’da düzenlenecek olan etkinliğe, lösemili çocuklara destek olmak isteyen herkes katılmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.