Down Sendromu Derneği birçok gence istihdam sağladı!

0

Doret İletişim Danışmanlığı, Down Sendromu Derneği’nin iletişim çalışmalarını yürüttüğü Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum projesi aracılığıyla Prida İletişim Ödülleri’nde Topluma Değer Katan Proje Ödülü’nde birinci olarak seçildi.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri‘nde Doret İletişim Danışmanlığı, Down Sendromu Derneği için yürüttüğü Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum projesi ile Topluma Değer Katan Proje ödülünün sahibi oldu.

Down Sendromu Derneği‘nin de ödül almaya hak kazandığı ödül töreninde, Down Sendromu Derneği adına ödülü Down Sendromu Derneği Başkanı Gün Bilgin, Doret İletişim Danışmanlığı adına ise, D’oret İletişim Kurucusu Doret Habib aldı. Topluma Değer Katan Proje ödülünü almaya hak kazanan D’oret İletişim Danışmanlığı adına ödül töreninde konuşma yapan Doret Habib ‘Engeller zihinde başlar, zihinde biter ve iletişim çalışmaları ile dönüşüm yaratılabilir. Her işte, her yerde olduğu gibi ön yargılar ve engelleri kırabilmek toplumların gelişmesi açısından çok önemlidir. Zihinsel engellilerin gelecek endişelerinin azalması ve iş hayatında yer bulabilmeleri adına aldığımız bu ödül ile Ülke çapında ilk kez Down sendromlu bireylerin istihdamda yer alması ve tercih edilmesini sağladık. Bu bize büyük gurur veriyor. Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum projesi ile toplum tarafından dışlanan Down sendromlu bireylerin gerçek bir iş sahibi olarak, hayatlarına ekonomik özgürlüğe ve özgüvene sahip bireyler olarak devam ettirmelerini sağlayarak, toplumda farkındalık yarattık. Aile, işveren, kanun koyucu ve toplum nezdinde ise önyargıların yıkılması, Down sendromlu bireylerin, kabul görmesi ve bilinçli adımlar atılmasının sağlanması, sürdürülebilirliği iletişim stratejimizdeki temel hedefimizdi. Bunu başardık. İş hayatında Down sendromlu bireylerin yer almasının gururunu yaşıyoruz.’ ifadelerinde bulundu.

Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum projesi kapsamında down sendromlu bireylerin iş sahibi olmasına olanak sağlayan D’oret İletişim Danışmanlık ve Down Sendromu Derneği, ülke çapında 13 ilde 11 firmada 46 gencin istihdam edilmesine destek de bulunuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.