Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerinden trafik kazalarına yönelik farkındalık

0

Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından trafik konusunda farkındalık yaratmak için sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin  “Geleceğinize Yol Veriniz” sloganıyla hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi ses getirdi. Bölüm öğrencilerinden Vural Korkmaz, Yeşim Ataman, Volkan Yüksel, Ceyda Durmuş ve Yücel Kalafat ve Öğr. Gör. Semih Çakır danışmanlığında hayata geçirilen bu proje ile öğrenciler, bireylerde trafik kazaları konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediler.

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli M.Y.O Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencileri tarafından hayata geçirilen “Geleceğinize Yol Veriniz” projesi kapsamında öğrenciler, kavşak girişlerine gidiyor. Kavşak girişlerinde bulunan öğrenciler, soldan gelen araçlara yol verilmesini sağlamak amacıyla, araç kullanıcılarına bilgilendirici broşür dağıttılar.

Öğrenciler aracılığıyla hayata geçen “Geleceğinize Yol Veriniz” projesi ile, trafikte yaşanan sorunların ve kazaların önüne geçilmeyi hedefleniyor. Özellikle kavşak çıkışlarında yaşanan anlaşmazlıklar sonucu meydana gelen kazaları en aza indirmeyi planlayan öğrenciler, hayata geçirdikleri bu sosyal sorumluluk projesi ile Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı ve araç sürücülerinden de olumlu tepkiler aldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.