Bir evi ‘birlik olup’ baştan sona yenilediler

0

Bursa’daki ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir ev baştan aşağı yenilendi.

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir ev baştan aşağı yenilendi.

Mudanya Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğrenciler ve öğretmenlerin gönüllü olarak katıldığı projeyle komple tadilattan geçirilen, eşyaları yenilenen ev adeta ışıl ışıl parladı. Projede okul müdürü de çalışırken, vatandaşların ve sponsorların desteği birlik ve beraberlik anlamında dikkat çeken ayrıntılar arasında yer aldı.

Öğrenciler proje ile hem iyilik yaptı, hem de deneyim kazandılar…

“Gece gündüz çalışıldı…”

Proje hakkında bilgi veren Mudanya Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Bülent Gül, hem öğrencilerin deneyim kazanması hem de ailelere fayda sağlanması noktasında gece gündüz çalışıldığını ifade etti. Evin sadece tadilattan geçirilmediğinin altını çizen Gül, eşyalarının da sponsorların desteğiyle yenilendiğini belirtti.

Projedeki ev yenileme çalışmalarında 12 öğretmenin ve 20 öğrencinin yer aldığı bilgisi paylaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.