Allianz Türkiye’ye Sağlık Destek Programı ile gelen ödül

0

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen  Kalkınma Akademi Ödülleri töreninde Allianz Türkiye ödüle layık görüldü.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliği kapsamında düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri ödül töreninde Allianz Türkiye de hayata geçirdiği, sosyal sorumluluk projesi olan Sağlık Destek Programı‘yla ödül almaya hak kazandı.

Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri ödül töreninde, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 3’üncüsü olan Allianz Türkiye, “Sağlıklı Bireyler” başlığında bu ödülü almaya hak kazandı. Sağlık Destek Programı’nı “Allianz Seninle, İyiliğin Yanında” sloganıyla hayata geçirmeyi başarmış olan Allianz Türkiye, bu projenin sürdürülebilir olması sonucunda bu ödüle layık görüldü.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri’ne layık görülen Allianz Türkiye firması adına ödülü Allianz Türkiye Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Pınar Oruç Lembet aldı.

Ödülü aldıktan sonra konuşma yapan Lembet, “Modelimizin ana yapı taşları da önleyici çözümler ve girişimcilik ile inovasyon üzerine. Proje kapsamında uzaktan hasta takibi, elektronik tıbbi kayıtlar ve sağlık hizmeti eğitimini hedefleyen çalışmalarla hastalıkların daha iyi yönetilmesini sağlıyoruz. Bu uygulamalarımızın; kapsamlı ve sistematik yapısıyla sigorta sektöründe bir ilk olması ve ödüle layık görülmesi bizim en büyük mutluluk kaynağımız”

Sağlık Destek Programı ile ücretsiz birçok hizmet

Sağlık Destek Programı’yla uzaktan hasta takibi ve sağlık hizmeti eğitimi de vermeyi amaçlayan Allianz Türkiye, insanları hastalıkları ve onları yönetmeleri konusunda daha bilinç sahibi bireylere dönüştürmeyi hedefliyor.

Allianz Türkiye tarafından hayata geçirilen Sağlık Destek Programı’nda, Diyabet Destek Projesi, Meme Kanseri Bilgilendirme ve Takip Projesi ve ’Evimde Güvendeyim’ Uygulaması yer alıyor.

Diyabet hastası sigortalılara ücretsiz olarak sağlanan bir hizmet olan Diyabet Destek Projesi ile hastalar, medikal ölçüm, veri aktarım cihazı ve ekipmanını içeren özel kit, kan şekerinin düzenli olarak ölçülmesi ve hastalığın kontrol altına alınması gibi hizmetlerden faydalanabiliyorlar.

Meme Kanseri Bilgilendirme ve Takip Projesi ile de 40 yaş üstü kadınlar yılda bir kere ücretsiz mamografi hizmeti alabiliyorlar. Allianz Türkiye bu proje ile Meme Kanseri hakkında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Evimde Güvendeyim uygulaması ile Allianz Türkiye, 70 yaş ve üzeri kişilerin evlerindeki riskler değerlendiriliyor. Ev içerisinde oluşabilecek ev kazalarının önüne geçilmesi amaçlanan bu uygulamada risk değerlendirilmesi ücretsiz olarak yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.