2 sosyal sorumluluk projesi başarıyla sona erdi

0

Kırklareli’de 1500’e yakın kişiye dokunan 2 sosyal sorumluluk projesi başarıyla sona ererken, görev alan kişilere törenle teşekkür belgesi verildi.

Girişimcilik etkinlikleri, projeler ve sosyal sorumluluk hareketleri ile sıkça adından söz ettiren Kıklareli’de, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen iki sosyal sorumluluk projesi başarıyla tamamlandı.

Projelerde toplam çocuk, büyük 1500’e yakın kişiye çeşitli konularda farkındalık sağlayıcı eğitimler verildi, sağlık hizmeti sunuldu.

‘Mutlu İlkbahar’ ve ‘Minik Eller Yıkansın, Fırçala Dişlerini Göster Gülüşlerini’ isimlerine sahip projelere dair detaylar kamuoyuyla paylaşılırken, kapanış törenle gerçekleştirildi.

Mutlu İlkbahar Projesi ile 121 engelli ve yatağa bağımlı hastaya ulaşıldığı, toplamda 348 kez evlerine gidilerek sağlık hizmeti sunulduğu, ailelerin bilgilendirildiği açıklandı.

İlkokul çocuklarına yönelik ‘Minik Eller Yıkansın, Fırçala Dişlerini Göster Gülüşlerini’ projesinde ise geniş kesimlere ulaşıldığı kaydedildi.

1357 çocuğa el yıkama, diş fırçalama gibi kişisel hijyen konularında diş hekimleri tarafından teknik uygulamalı eğitimler verildiği belirtildi.

Program sonunda projelerde görev alan kişilere teşekkür belgeleri törenle verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.