1 Pati 1 Aşk ile bir ayda 12 ton mama bağışı

0

Dikkat çeken sosyal girişim örneklerinden 1 Pati 1 Aşk, Ekim ayında İstanbul’da 12 ton mamayı kedi ve köpeklerle buluşturdu.

1 Pati 1 Aşk, İstanbul’da aralarında Nişantaşı City’s AVM’nin de bulunduğu toplam 4 alışveriş merkezi içerisinde, Bursa ve Bodrum’da birer stant alanıyla ilgi çekici bir ‘kollektif’ sosyal girişim örneğin teşkil ediyor.

Stantlarında sanatçılar tarafından tasarlanan makyaj çantası, magnet, kapak açacağı, kitap ayracı gibi ürünlerin satışı gerçekleştirilirken gelirler, sanatçılar ve stantlardaki üniversite öğrencileri ve sevimli ‘patilerle’ paylaştırılıyor. Gelirlerin yüzde 80’e yakın kesimiyle mama alınıyor. Ekim ayında toplam 12 ton mamanın alınarak köpek ve kedilerle buluşturulduğu kaydediliyor.

AVM’lerdeki stant alanlarında konukların ilgisini bekleyen 1 Pati 1 Aşk projesinde hedef daha fazla lokasyonda daha çok satış gerçekleştirerek her seferinde artan miktarlarda mamayı sevimli patilere sunmak.

Başarılı proje, çeşitli ödüllere de layık görülerek geniş kesimlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Bursa Korupark AVM ile gerçekleştirilen ‘1 Pati 1 Aşk’ projesi, Hermes Creative Awards tarafından “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak seçilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.