Ayşe Arman’a ‘İyilik Kolyeleri’ projesi ile İlham Veren Girişimci Ödülü

0

Gazeteci ve sosyal girişimci Ayşe Arman, İyilik Kolyeleri adlı projesiyle İlham Veren Girişimciler Ödülü’ne layık görüldü.

Başarılı girişimciler, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliği ile hayata geçirilen TİM-TEB Girişim Evleri tarafından ödüllendirdi.

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın himayelerinde düzenlenen ödül töreninde İlham Veren Girişimciler Ödülü, İyilik Kolyeleri adlı sosyal girişimiyle Ayşe Arman’a verildi.

Gelirleri otizmli çocuğunu okutmak isteyen bir kadına aktarılan İyilik Kolyeleri, Sakajewa İyilik Kolyesi adıyla sunuluyor. Kolyeler, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri ile tanınan L’Occitane mağazalarından ya da online alışverişle satın alınabiliyor. Satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Öte yandan Çevreye En Duyarlı Girişim Ödülü’ne Reengen layık görüldü. Reengen, Türkiye’nin yanı sıra BAE, İspanya, Hindistan gibi ülkelerde IoT teknolojileri ile birlikte yüksek ölçekte enerji tasarrufu ile üretim gerçekleştiriyor.

“Yenilikçi fikirler girişimcilerin eseridir.”

Gecede konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye’nin 21. Yüzyılda müreffeh geleceğini, Türkiye’nin girişimcilik kapasitesiyle doğrudan bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Girişimcilik bir ekonominin yüklemidir. Yüklem olmadan cümle kuramazsınız. Yeni ürünler, yeni iş yapma teknikler ve yenilikçi fikirler girişimcilerin eseridir. Girişimci zihinler bir ülkenin zenginleridir…” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.