SoGiP’den sosyal girişimcilik adaylarını özel etkinlik

SoGiP’den sosyal girişimcilik adaylarını özel etkinlik

Türkiye’de her geçen gün sosyal girişimciliği özendşrmek ve bu ekosistemi büyütmek adına gerçekleştirilen faaliyetler artıyor. SoGiP bu faaliyetler arasında öne çıkan bir organizasyon ve gerçekleştirdiği etkinlikler ile dikkat çekiyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı ve T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın desteği ile Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği (BRM) tarafından, üniversite öğrencileri arasında sosyal girişimciliği yaygınlaştırmak ve sosyal girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak amacı ile başlatılan BRM Sosyal Girişimcilik Programı SoGiP sosyal girişimci adaylarını önemli isimler ile bir araya getirdiği bir buluşma ve tanışma etkinliği gerçekleştirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın da proje ortağı olarak yer aldığı etkinlik için II. Dönem Proje Atölyesi çalışma ortağı Bankalararası Kart Merkezi (BKM) oldu.

Açılış konuşmasını BRM Yönetim Kurulu Başkanı Sedef Gürsel’in yaptığı gecede Bankalarası Kart Merkezi CEO’su Dr. Soner Canko da sosyal girişimcilik kavramına verdikleri önemi ve sosyal girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla BKM olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

BKM CEO’su Dr. Soner Canko düzenlenen etkinlikte sosyal girişimciler ile birlikte

SoGiP katılımcılarının, toplumsal fayda yaratma ve sosyal bir soruna çözüm bulma ekseninde geliştirdikleri iş fikirlerini tanıtmak ve katılımcıları çeşitli sektörlerden gelen profesyoneller, sponsorlar ve çözüm ortakları ile bir araya getirmek amacı ile düzenlenen etkinlikte, II.Dönem SOGiP katılımcılarından oluşan 10 grup projelerini gelen davetlilere sundu.

Etkinlikte sosyal girişimcilik adayı gençler birbirleri ve katılımcılar ile tnaışma fırsatı yakaladılar

BRM Sosyal Girişimcilik Programı SoGiP’e, kariyerlerine sosyal etki yaratarak ve toplumsal değer üreterek sosyal girişimcilik alanında yön vermek isteyen tüm gençleri bekliyor.

SoGiP hakkında daha fazla bilgiye internet sitesinden ulaşabilir ve programa buradan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

1 comment
Selin Babacan
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

1 Comment

  • […] Belediyesi için geliştirilen “Baykuş Kreş” sosyal girişim fikri için Belediye, proje ve SoGiP ekibi bir işbirliği modeli üzerinde çalışmayı sürdürüyorlar. Bu proje fikri Belediye’ye […]

    REPLY

En Son Makaleler

Videolar