Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri sahiplerine verildi

Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri sahiplerine verildi

Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen etkinliği İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 2009 yılından bu yana her yıl düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliği bu yıl 30 Kasım 2017 tarihinde, Dedeman Otel’de düzenlendi. Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri teması kapsamında düzenlenen etkinlikte birçok firma, hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projeleri sonucunda ödül almaya hak kazandı.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Cenevre merkezli Sürdürülebilir Kalkınma Akademisi işbirliğinde, firma ve projelerine Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri takdim edildi.

Dedeman Otel’de gerçekleşen ödül töreninde, topluma trafik güvenliği bilinci oluşturmayı amaçlayan ‘Trafik Hayattır!’ projesinin sahibi Doğuş Otomotiv tarafından trafikteki bisikletlilerin güvenliği için geliştirilen HOP! uygulaması, Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları kategorisindeki ödülü almaya hak kazandı.

Eker, Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülü’nü almaya hak kazandı

Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri‘ni almaya hak kazanan Eker ise, Adım Adım platformu ile yaptığı işbirliği sonucu bu ödüle layık görüldü. Eker 2015 yılında çıkardığı meyveli yoğurtların ambalajlarının üzerine koyduğu Adım Adım logosu ile bir farkındalık yaratmıştı. Adım Adım logosunun altına yazdığı “Bu ürünü alarak Adım Adım oluşumunun desteklediği sivil toplum kuruluşlarına destek oldunuz” yazısı ile 40 bini aşkın gönüllüye sahip olan ve koşu etkinlikleri sayesinde bağış toplayan, sosyal bir girişim olan Adım Adım’ın da büyük bir destekçisi olmuş, bu platformun geniş kitlelerce duyulmasına da katkıda bulunmuştu.

Eker işbirliğinde gerçekleşen bu proje ile sesini daha geniş kitlelere duyuran Adım Adım platformu, AÇEV, AKUT, KAÇUV, Koruncuk, Tema, TOÇEV, Tohum Otizm Vakfı, TOG, TEGV, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği gibi 40’tan fazla STK’ya kaynak yaratmak için çeşitli projelere imza atıyor ve toplumsal farkındalık oluşturulmasına da destek oluyor.

1 comment

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

1 Comment

En Son Makaleler

Videolar