BKM Express, Türkiye’de bağış kültürünü büyütüyor

BKM Express, Türkiye’de bağış kültürünü büyütüyor

Bankalararası Kart Merkezi tarafından 2012 yılında tanıtılan BKM Express’in çeşitli sivil toplum kuruluşlarına sağladığı bağış yapma özelliği büyük ilgi görüyor.

Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Yardımlaşma amaçlı organizasyonların en büyük gelir kaynaklarının başında bağışlar geliyor. Bu bağışların etkili, hızlı ve güvenli şekilde bu organizasyonlara iletilmesi sosyal yardımlaşma ve toplumun gelişmesi ve nihayetinde daha güçlü bir toplumun oluşturulması için büyük önem taşıyor.

2012 yılından bu yana dünyanın ilk ulusal dijital cüzdanı olma özelliğine sahip BKM Express bağış yapmayı kolaylaştıran ve güvenli bir yol sunuyor. BKM Express ile bugüne kadar pek çok kampanya dahilinde ve gönüllülük esası ile binlerce bağış toplandı.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından açıklanan verilere göre 2017 yılında BKM Express aracılığıyla 250 vakıf ve derneğe, 165 bin bağış işlemi gerçekleşti ve 2,5 milyon TL bağış bu organizasyonlara aktarıldı.

BKM Express ile bağışın daha geniş kitlelere ulaşması için pek çok özel çalışmaya imza atan BKM, Facebook üzerinden Chatbot ile bağış toplama, BKM web sitesi üzerinden QR kodlar ile bağış yapılarak çeşitli yayınların ücretsiz alınması gibi teşvik mekanızmaları kurdu. Ayrıca STK’lar kendi web siteleri üzerinden de BKM Express ile güvenli ve hızlı şekilde bağış toplayabildiler.

Son olarak alışverişlerde küsüratların yuvarlanarak bu yuvarlanan tutarların STK’lara aktarılması pek çok tüketici tarafından büyük ilgi gördü.

SosyalUp Röportaj: Soner Canko – BKM Genel Müdürü

Selin Babacan
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar