Atma Bağışla kampanyasına tam destek

Atma Bağışla kampanyasına tam destek

Türkiye’nin temizlik kâğıdı üreticilerinden Lila Group, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Atma Bağışla kampanyasına desteğini sürdürüyor. E-atıkların toplanma sürecinde 302 adet e-atık parçanın geri dönüşümüne katkı sunan Lila Group bu sayede 27 çocuğun daha eğitimine destek oldu.

Elektronik atıkların geri dönüşümü ve geri dönüşümden elde edilen gelirin çocukların eğitimine destek sağlaması amacıyla TEGV tarafından başlatılan ‘Atma Bağışla’ geri dönüşüm projesine Lila Group katkı sunmaya devam ediyor.

Proje kapsamında, Lila Group çalışanları kullanmadıkları her türlü elektronik atığı (masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, tabletler, monitör ve yazıcılar, bilgisayar parçaları, ses, görüntü ve müzik sistemleri, dvd okuyucu ve uydu alıcıları, masa telefonu ve cep telefonları, her türlü elektrikli ev aletleri ve her türlü kablo ve adaptörler ve bahsi geçmeyen tüm elektrikle çalışan elektronik atıklar) Lila Group’un fabrika ve genel merkezindeki sosyal alanlarında bulunan ‘Atma Bağışla’ kutularında topladı. Biriken e-atıklar lisanslı e-atık toplama tesisine teslim edildi. Böylece 27 çocuğun nitelikli eğitim ile buluşması sağlandı.

E-atıkların toplanmasının önemini vurgulayan Lila Group CEO’su Alp Öğücü, “Lila Group olarak gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilirlik faaliyetlerinin temeline eğitim ve çevre bilincini yerleştirdik. Bu konudaki hassasiyetimizi en üst seviyede tutuyor; tüm projelerimizde bu iki alanı göz önünde bulunduruyoruz. 2010 yılından bugüne destek verdiğimiz TEGV’in henüz birkaç yıl önce hayata geçirdiği ‘Atma Bağışla’ projesine destek olarak hem çevreye duyarlılığımızın altını çizmekten hem de çocuklarımızın eğitimine imkân sunmaktan dolayı çok memnunum, bu projeye destek veren Lila çalışanlarına katkıları için teşekkürlerimi sunuyorum. Kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde geleceği iyileştirmek adına var olmaya devam edeceğiz” dedi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dair mesajlarını da paylaşan Öğücü; “Doğal kaynakların her geçen gün azaldığı, dünyanın pek çok noktasında çevre kirliliğinin büyük sorun olarak ortaya çıktığı günümüzde doğayı sevmeye ve doğa bilinci ile yeni nesiller yetiştirmeye ihtiyacımız var. Kurum olarak çevreye karşı olan sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve çalışmalarımızı bu anlayışla sürdürüyoruz. Tüm dünyanın doğaya hak ettiği değeri vermesini diliyorum” dedi.

Geri dönüşümü gerçekleşen e-atıklar ile çevreye ve insan sağlığına verilebilecek zararların önüne geçilmesi hedeflenen ‘Atma Bağışla’ projesi ile 2017 yılında, 30 tonun üzerinde Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar elde edildi. 2018 yılında ise 45 tonun üzerinde Elektrikli ve Elektronik Eşyalar elde edilen projede TEGV bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Projede bugüne kadar 7,5 ton elektronik atığın geri dönüşümü sağlandı.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar