Turkcell kullanıcılarına engelli vatandaşlara dair bir deneyim yaşattı

0

Turkcell, AdColony Aurora HD İnteraktif teknolojisi ile oluşturulan bir video ile engelli vatandaşların yaşadıkları deneyimin benzerini tüm mobil operatör kullanıcıları için sundu.

Turkcell, yayınladığı bir reklam filminde kullanıcılarının videodaki anlatım tercihini belirleyebilmelerine imkan tanıdı. AdColony Aurora HD İnteraktif Video teknoloji ile hazırlanan ve mobil cihazlarda deneyimlenebilen videoda kullanıcı; kendi tercihine göre, görme engelliler için sesli, işitme engelliler için işaret dili çevirisi ile izleyebildi.

Dolayısıyla Turkcell, bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak kendi kullanıcılarına engelli bireylerin deneyimlerinden bir kesit sunmuş oldu.

2 milyona yakın kullanıcıya ulaşıldı

Öte yandan Turkcell’in farkındalık oluşturucu çalışmasının amacına ulaştığı görülüyor. Yapılan bir araştırmaya göre kampanya 2 milyona yakın kullanıcıya ulaştı ve deneyimin ardından katılımcılarda sosyal sorumluluk alanındaki farkındalık yüzde 15 artış kaydetti. Ayrıca standart video kampanyalarına göre de yüzde 32 daha fazla etkileşim sağlandı.

Haberin devamında AdColony Aurora HD İnteraktif teknoloji ile hazırlanan ve Turkcell tarafından yayınlanan içeriğe dair genel bilgiler içeren videoyu izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.