Apple’dan sosyal sorumluluk adımı

0

Apple, Product RED adındaki sosyal sorumluluk projesi kapsamında yeni akıllı telefon modellerini duyurdu.

Teknoloji şirketi Apple, (Product)RED adını verdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında iki yeni akıllı telefon versiyonu lanse etti. Gelirlerinin bir bölümü HIV/AIDS programlarına destek için kullanılmak üzere sunulacağı kaydedilen modeller, Apple iPhone 8 (Product RED) ve iPhone 8 Plus (Product RED) adlarıyla, 13 Nisan’dan itibaren satın alınabilecek. Modeller, geçtiğimiz aylarda satışına başlanan standart iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile aynı teknik özelliklere sahip.

Telefon aksesuarları da var…

Kırmızı rengiyle dikkat çeken akıllı telefonlardan elde edilecek gelirin açıklanmayan bir kısmı çeşitli HIV/AIDS hastalığı ile ilgili çalışmalar yürüten fonlara aktarılıyor. Apple ayrıca aralarında iPhone X modeli için de bir adet olmak üzere (aşağıda) çeşitli akıllı telefon aksesuarını aynı konseptte satışa sundu.

11 yılda 160 milyon dolar

Öte yandan önde gelen teknoloji markası, 11’inci yılı geride kalan ve HIV/AIDS odağında farkındalık yaratan/maddi destek sunan Product RED projesi kapsamında bazı detayları da kamuoyuyla paylaştı. Buna göre Product RED projesi ile bugüne kadar çeşitli kuruluşlara aktarılan kaynak 160 milyon doları buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.