This Bar Saves Lives projesi başarıdan başarıya koşuyor

0

Glutensiz ve GDO’suz sağlıklı atıştırmalıkdan elde edilen gelirle Afrika’daki beslenme yetersizliği çeken çocuklara 3,2 milyon yiyecek paketi ulaştırıldı.

Basit ve son derece proaktif bir fikirden hareketle başlayan This Bar Saves Lives projesi, birkaç sağlıklı atıştırmalıktan oluşan ürünlerin sunulduğu bir e-ticaret yapısı ve sınırlı sayıda markette başladı.

This Bar Saves Lives adıyla satışa sunulan sağlıklı atıştırmalıklardan elde edilen gelirler ise güçlü bir yardım hareketinin arka planıydı, Afrika başta olmak üzere yiyeyecek sıkıntısı çeken çocuklara bu yöndeki yardımların ulaştırılması hedeflendi.

Kristen Bell gibi çok sayıda tanınmış ismin desteklediği projeyle şimdiye kadar 3,2 milyon yiyecek paketinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı bilgisi paylaşıldı.Küresel açlık sıkıntılarının iyileştirilmesine yönelik proje, adet bazlı satışların yanı sıra kurumsal stratejiler de içeriyor; ofis, yerel kahve dükkanı, yoga stüdyosu gibi noktalarda, marketlerde ürünün satışa sunulabileceği belirtiliyor. Böylelikle hem diğer insanlara da sağlıklı atıştırmalıklar sağlayın hem de hayat kurtarın deniyor.

150 adet bar satışıyla 1 çocuğa besin maddeleri ulaştırılıyor. 18 Şubat 2018 tarihi itibarıyla ulaştırılan toplam besin paketi sayısı 3 milyon 253 bin 578 olarak kayıtlara geçiyor.

İyilik, dünyanın çeşitli yerlerindeki ‘hareketlerle’ kazanmaya devam ediyor.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.