TEB ve Ashoka’dan sosyal girişimciliğe yönelik iş birliği

0

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Özel Bankacılık ve Ashoka, sosyal girişimciliğe yönelik “Fark Yaratan Yatırımlar” adıyla yeni bir çalışma başlatıyor.

Girişimciliğin desteklenmesi noktasında öne çıkan kuruluşlardan TEB Özel Bankacılık, Ashoka Türkiye iş birliği ile sosyal girişimciliğe yönelik bir projeyi hayata geçiriyor. “Fark Yaratan Yatırımlar” adındaki çalışma kapsamında yatırımcılarla sosyal girişimlerin bir araya getirilmesi hedefleniyor. Böylelikle sürdürülebilir sosyal girişim modellerinin desteklenmesine katkı sağlanması planlanıyor.

TEB Özel Bankacılık ve Ashoka Türkiye arasındaki iş birliği, “Sosyal Finans Toplantıları” ile önceki yıllarda başlamıştı, böylelikle girişimcilik odağında yeni bir faza geçilmiş olunuyor.

“Fark Yaratan Yatırımlar” projesinin ilk etkiler de görülmeye başlandı. Bir etkinlik düzenlenirken good4trust.org, E-Bursum, LaborVoices adındaki üç sosyal girişimin sunumları gerçekleştirildi, projelere destek sağlanması için ilk adımlar atıldı.

“Katkı sunmak istiyoruz”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan TEB Özel Bankacılık Satış Direktörü Hayri Telekoğlu sosyal girişimi, “Tüm dünyada son zamanlarda en özenle çalışılan ve her kesimin yeni ağlar, topluluklar tarafından desteklenmesinde hemfikir olduğu bir olgu” diyerek tanımladı ve bu alanda sosyal girişimcilerle yatırımcıları bir araya getirerek katkı sunmak istediklerini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.