Red Bull Basement festival programı belli oldu

0

Geçtiğimiz yıl oturum ve workshoplar serisi olarak düzenlenen Red Bull Basement, bu yıl etkisini artırarak bir festivale eviriliyor. 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 09.00- 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek festivalde teknoloji, tasarım ve sosyal girişimcilik ele alınacak.

Dünyanın dört bir yanında başarılı girişimcilik hikayelerini derleyen Cem Seymen’in ana konuşmacılığını üstleneceği festival, genç girişimciler ve girişimci adayları için ücretsiz gerçekleştirilecek. Red Bull Basement Festival için kayıtlar www.redbull.com.tr/basement adresinden alınacak.

14 konuşmacı, atölyeler ve kapanış partisi

Festivalde ana konuşma ve konuşmacıların yanı sıra atölye ve kapanış partisi de gerçekleşecek. 3 bölüme ayrılan program saat 10.00’da girişimcilerin teknoloji, tasarım ve sosyal etkiyi inceleyecekleri konuşmalar serisiyle başlayacak. Türkiye Girişimcilik Vakfı’ndan Mehru Akgül’ün açılış konuşmasını gerçekleştireceği festival, Teknoloji ve Girişimcilik geleceğimizi nasıl kuracak sorusuna yanıt arayan Hello Tomorrow kurucusu Timur Topalgöçekceli ile devam edecek.

Saat 12.00’da ana konuşmacıların sahne alacağı festivalde Sertaç Taşdelen, günde 1 Milyon fal bakan uygulaması Falaaddin’i anlatacak. Taşdelen’in ardından saat 12.20’de İsveç’te düzenlenen Red Bull Basement’ta ödüllendirilen girişim Ecobloom’dan Hamza Qadoimi ilham verici yolcuğunu genç sosyal girişimcilerle paylaşacak. Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi’nden Oğuzhan Aygören ise ‘Belirsizlik zamanlarında girişimcilik yönetimi’ isimli panelle girişimcilere puslu yollarda ilerlemenin ipuçlarını verecek.

Girişimcinin oyun kitabı

Festivalin üçüncü bölümünde girişimcilerin oyun kitabını ele alacak Red Bull Basement Festival saat 14.00’da Others’ın kurucuları Samed Torun ve Özge Nur Özcan’ın Sıfırdan Bire: Fikir Üretmek adlı konuşmasıyla devam edecek. Banamama’nın kurucusu Emre Özdemir’in Bootstrapping ve Growth Hacking kavramlarını anlatacağı konuşmasının ardından TarlamVar projesinin kurucularından Sonat Kaymaz, ‘Hareket Başlatmak: Topluluk inşası’nı ele alacak. Saat 15.30’da ‘Girişimcinin oyun kitabı’ atölyesiyle devam edecek Red Bull Basement programı tanışma kokteyli ile son bulacak.

Red Bull Basement Festival programı ve katılım başvurusu, www.redbull.com.tr/basement adresinde yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.