Süleyman Demirel Üniversitesi’nden sosyal sorumluluk projesi

0

Isparta’da bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi, öğrenciler ve kamu kuruluşlarıyla iş birliği ile sokak hayvanlarına yönelik bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Türkiye’nin birçok yerinde uygulanmaya başlanan projelere bir yenisi daha eklendi. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) bünyesindeki SDÜ Hayvanları Koruma Topluluğu (HAYKOR) tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında şehirde artan yemeklerin belli noktalarda toplanıp sokak kayvanlarına ulaştırılması hedefleniyor.

‘Hayvan ve çevre dostu’ proje ile israfın önüne geçilmesi, artık besinlerin değerlendirilmesi sağlanırken sokak hayvanlarının hijyenik ve kontrollü ortamlarda beslenmesi amaçlanıyor.

SDÜ Doğu ve Batı yerleşkelerinde bulunan hayvanların beslenmesine imkan tanıyan proje, SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu önderliğinde Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KİMER), Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanlığı ve HAYKOR işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Projelerin sayısı artıyor

Sokak hayvanlarının beslenmesi noktasında birçok sosyal girişimcilik projesi bulunuyor. Buraya tıklayarak son dönemde dikkat çeken mobil uygulamalardan bazılarına göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.