Suda çözünen şişeler Avrupa Birliği’nde kullanılmaya başlandı

Suda çözünen şişeler Avrupa Birliği’nde kullanılmaya başlandı

Her yıl sekiz milyon tonluk plastik atığın okyanuslara karıştığı ve kişisel bakım endüstrisinin bu çevresel yıkıma büyük katkıda bulunduğu düşünülecek olursa plastik kirliliğine acil çözüm bulmanın önemi daha iyi anlaşılıyor.

Bu farkındalıkla yola çıkan BBDO Guerrero markasının sıfır atık bırakan ve tüm markaların kullanımına açık olan ‘’The Dissolving Bottle’’ projesi, Avrupa’da uygulanmaya başlıyor.

Reklam devi BBDO’nun Filipinli kolu BBDO Guerrero, ambalaj kaynaklı gezegen kirliliğinin üstesinden gelmek amacıyla hayata geçirdiği çevre dostu projesi The Dissolution Bottle ile 2021 yılında dikkatleri çekmişti.

Bu konsepti, geleneksel şampuan ambalajı ve aynı zamanda şampuanın içeriği şeklinde bir bütün olarak yeniden tasarlayarak sağlam ve sürdürülebilir bir şampuan paketi haline getirdi.

Ürün sıradan banyo malzemelerine çok benzeyen şişe şeklindeki şampuan kalıplarından oluşuyor. Ancak ürünü kullanmak için kapağı çevirerek açmak yerine, sadece biraz su ile köpürtmek yeterli oluyor.

Kalıplar 90 ml’lik plastik şişenin yerini alarak kişisel bakım ürünlerine yeni bir yaklaşım getiriyor. 130 gram ağırlığındaki şampuan kalıpları tamamen organik malzemelerden yapılıyor ve The Naturale Market tarafından Filipinler’de yerel olarak üretiliyor.

BBDO Guerrero tasarımı tüm markaların kendi versiyonlarını yaratmalarına olanak sağlayarak plastik atıkların toplu olarak azaltılmasına katkıda bulunmuş oluyor.

Cannes Lions ve The One Show gibi onlarca ödül alan çözümün amacı kişisel bakım sektörünün tamamını yeniden şekillendirmek.

BBDO Guerrero ile Almanya’nın Köln şehrinde bulunan sürdürülebilir e-ticaret şirketi LUORO GmbH arasındaki iş birliği sayesinde, ürün Avrupa’ya doğru yola çıkıyor. Avrupalı tüketiciler şampuan ‘’şişesini’’ Parlak Gül, Kırmızı Kan Portakalı, Paçuli ile Sedir ve Taze Aloe Vera olmak üzere dört farklı seçenekle alabilecekler.

Almanya’da ve Avrupa’nın geri kalanında yaşayan tüketiciler yakında WingGuard ve plain b’nin internet sitelerinden Dissolving Bottle siparişi verebilecekler.

Her satın alma, çevre adına çalışmalar yürüten Berlin merkezli sivil toplum kuruluşu Cleanhub ile yapılan işbirliğine katkı sağlayacak. Bu kaynak, Asya ve Afrika’daki kıyı bölgelerinde bulunan plastik atıkların toplanması çalışmalarında kullanılacak.

The Dissolution Bottle, kişisel bakım sektörünü yeniden şekillendirme ve çevresel bozulmaya olan katkısını önemli ölçüde azaltma potansiyeline sahip yenilikçi bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak:

https://www.lbbonline.com/news/europe-welcomes-bbdos-game-changing-dissolving-bottle

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar