Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni ile tanışın

0

Ticaret Bakanlığı bünyesinde projelendirilen “Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni”, sosyal girişimcilik ve sosyal farkındalık gibi kavramları anlatmak için yollarda.

Türkiye’de sosyal kooperatif modeline ilişkin farkındalığın artırılmasına yönelik dikkat çekici bir hareket hızla büyümeye devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı bünyesinde, Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve TCDD iş birliği ile projelendirilen Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni, Anadolu’yu gezerek farkındalığın artırılmasına katkı sağlıyor.

1 Ekim’de Ankara’dan yola çıkan tren, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa ve İzmir durarak sosyal kooperatif modelinin tanıtımı için molaları verdi.

Gazetecilerle bir araya gelinerek açıklamaların yapıldığı, halka konunun anlatılması doğrultusunda etkinlikler, ziyaretler düzenlendiği kaydedildi.

Bu kapsamda kooperatifçilik kültürünün tanıtılması, kooperatif örneklerinin paylaşılması ve yeni kooperatif fikirlerinin planlaması amaçlanıyor.

Toplamda 11 il ziyaret edilecek

Konuyla ilgili olarak İzmir’de açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, proje kapsamında 11 ilin ziyaret edileceği bilgisini aktararak, “Umuyorum ki sosyal kooperatifçiliği ülkemizde anlatırız.” ifadelerini kullandı.

Sonraki durak Aydın

Öte yandan 7 Ekim Pazar günü İzmir’de Kooperatif Şenliği düzenlendi. Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni’nin sonraki durağının Aydın olacağı bilgisi paylaşıldı.

NOT: Görsel, Manisa.gov.tr’den alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.