İhtiyaç Haritası sınırların dışına çıkıyor

0

Başarılı sosyal girişim İhtiyaç Haritası, Facebook Topluluk Liderleri Programı kapsamında uluslararası arenaya taşınıyor.

Oyuncu ve sosyal girişimci Mert Fırat’ın başında bulunduğu İhtiyaç Haritası, Türkiye’nin dört bir yanındaki okullardaki ihtiyaçların www.ihtiyacharitasi.org web sitesi üzerinden görülebildiği ve karşılandığı bir platform.

Birçok kez SosyalUp’ta konuğumuz olan başarılı sosyal girişim, Facebook tarafından alınan destek kapsamında küresel sosyal girişimlerin yer aldığı ortak bir platforma katıldı.

Mert Fırat’ın Posta‘ya yaptığı açıklamaya göre İhtiyaç Haritası, dünya genelinde faaliyetleri sürdüren 6 bin sosyal girişim hareketi arasından seçilen 96 girişim arasına seçildi. Ayrıca söz konusu sosyal girişimlerin, 9-12 Ekim tarihleri arasında ABD’nin San Francisco şehrinde “Facebook Topluluk Liderleri Programı” adlı etkinlikte yer alacağını belirtildi.

Seçilen kanaat örderlerinin dünyada değişim yaratabileceğine inanıldığını ifade eden Fırat, sosyal fayda sağlamak için teknoloji geliştiren ve çalışmalar yürüten ekiplerin bir araya geleceğini, birbirlerinin projelerini dinleyeceklerini, birbirlerine yardım edeceklerini kaydetti. Bu da İhtiyaç Haritası’nın Facebook Topluluk Liderleri Programı kapsamında uluslararası arenaya taşındığı anlamına geliyor.

9-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ve İhtiyaç Haritası’nın dahil olacağı küresel etkinliğin ayrıntılarını aktaracağız…

Ekranların ve sanat dünyasının tanınmış simalarından Mert Fırat ile İhtiyaç Haritası projesini konuştuğumuz söyleşiyi haberin devamında izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.