Sosyal Girişimler Lüleburgaz’da buluşuyor

0

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında çeşitli organizasyonlar düzenleyen Lüleburgaz Belediyesi, girişimcilik ekosistemini destekleyen projelere önayak olmaya devam ediyor. Lüleburgaz, Türkiye’nin en kapsamlı sosyal girişimcilik odaklı eğitim programı sayılan SOGLA Akademi 7’ye 5-9 Haziran 2018 tarihlerinde ev sahipliği yapacak.

Lüleburgaz Belediyesi’nin desteği ve ev sahipliğiyle hayata geçirilen SOGLA Akademi 7, Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi ve SOGLab Sosyal Girişim Laboratuvarı paydaşlığıyla yürütülecek. Türkiye’nin farklı illerinde öğrenim gören 20 üniversite öğrencisinin katılacağı programa, Lüleburgaz dışında okuyan fakat Lüleburgaz’da yaşayan 20 öğrenci de katılım gösterecek.

10 yıldır Türkiye’nin genç sosyal girişimcilerini yetiştirmesiyle bilinen SOGLA Akademi, hem küresel hem de yerel boyutta çözülmesi gereken sosyal sorunlara odaklanıyor. Bu doğrultuda sosyal girişimcilik ekosistemine yeni oyuncular katma hedefiyle yola çıkan SOGLA Akademi, keşfettiği genç yetenekleri kamp programına dahil ediyor. İlk ve tek sosyal girişimcilik odaklı kamp programı kapsamında fikirlerini geliştirme fırsatı bulan genç girişimciler, sosyal iş modellerini tasarlayarak ve önemli kavramları öğrenerek sektöre giriş yapmaya hazır hale geliyor.

5-9 Haziran 2018 tarihleri arasında Lüleburgaz’da gerçekleştirilecek olan SOGLA Akademi 7’ye destek veren Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgazlı gençlerin sosyal girişimcilik alanında aktif olarak rol almasına yardımcı oluyor. Bu sayede 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında düzenlenen projelerine bir yenisini daha ekleyen Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz kentinde başlattığı farkındalığın ve değişimin tüm Türkiye’ye yayılmasını hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.