Sokakta Sanat Var Derneği ile sanat artık her yerde!

0

Sokakta Sanat Var Derneği, 2011 yılında Edirne’de öğrenciler tarafından kurulan girişimin asıl amacı, sanatı kapalı salonlardan alıp, toplumun her kesimindeki insanlarına ulaştırabilmek.

2011’den bu yana birçok sanat etkinliği düzenlemiş olan dernek, Edirne dışında İstanbul’da da şubesi bulunmaktadır. Ebru sanatından şiir dinletisine kadar 15’ten fazla sanat dalını toplumla buluşturmayı başaran Sokakta Sanat Var Derneği, 7 yıldır kültür sanat festivalleri de düzenlemektedir.

Kuruculuğunu Gencay Adıgüzel‘in üstlendiği, 2016 yanından bu yana dernek olarak yoluna devam eden girişim, Edirne, İstanbul, Bolu, Gaziantep ve Tekirdağ’da düzenledikleri etkinliklerle yüz binlerce kişiyi sanatla buluşturmayı başardı.

Sanatın belirli bir kesime hitabından ziyade, daha geniş bir topluma ulaşmasını sağlayan bu sosyal girişim, toplumdaki sanat bilinirliğini de arttırmayı hedefliyor. Böylelikle toplumun çoğu kesimine sanatı ulaştırarak sanatı özgürleştiren dernek, gençlerin de sanata olan ilgilerini arttırmak istiyor.

Sokakta Sanat Var Derneği’nde Gönüllülük

Dernek birçok gönüllüden oluşmakta. Sanatı topluma ulaştırmayı amaçlayan bu dernek, şu ana kadar birçok köyde tiyatro oyunları sergiledi. Liselilerden oluşan Renglis topluluğu da, lise öğrencilerinin güzel sanatlar fakültelerine hazırlanmalarında yardımcı oldular.

Gönüllülerin yardımlarıyla sanatı sokağa taşıyıp, sanatı toplumun her kesiminden insanla tanıştırmayı başaran Sokakta Sanat Var Derneği gönülleri, düzenledikleri etkinliklerde sanatı insanlara aktarırken aynı zamanda kendilerini de geliştirme imkanı bulabiliyorlar.

Sanatı toplumla tanıştırmayı amaç edinen Sokakta Sanat Var Derneği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve etkinliklerini takip etmek ister, ya da bu etkinliklerde gönüllü olarak yer almak, sanatı toplumu aktarmada siz de ufak bir rol oynamak isterseniz websitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.